Najlepsza i najgorsza transakcja tygodnia
Mając do dyspozycji mnogość strategii i podejść rynkowych jakie można wykorzystywać na rynku Forex często pojawia się problem, że widzimy „za dużo”. Niby znamy układy, potrafimy mierzyć jednak nie czujemy wewnętrznego zaufania do konkretnego setup’u.
Jak to zmienić?
Przeprowadzić statystyki! Ogromną przewagą jaką jesteśmy w stanie osiągnąć jest geometryczne podejście do rynku. Porównując pewne stałe zależności opisane dzięki narzędziom Fibonacciego jesteśmy w stanie oszacować nie tylko wstępne ryzyko, ale również (co ważniejsze) przewagę matematyczną uzyskaną dzięki współczynnikowi R:R- z góry znamy nasz docelowy target, a jak wiemy, to nie wejście, lecz wyjście jest najważniejszym elementem tradingu.
Jednym z układów jaki wystąpił w zeszłym tygodniu na „kanadyjczyku” był układ oparty na korekcie prostej z wyraźnie widoczną symetrią dwóch fal (formacja AB=CD). Koniec struktury korekcyjnej wypada na poziomie wcześniejszej reakcji ceny – na zielonym układzie Zasady Zmiany Biegunów.
Zwróćmy uwagę na sposób targetowania tego układu. Czy target jest przypadkowy czy jest „wyliczony”? Który element ostatecznie zadecydował o tym, że Take Profit wyniósł 60 pipsów? Od omówienia tego setup’u zaczniemy wtorkowe spotkanie FTOK Basic.
Długa pozycja na EURUSD otwarta na końcówce sesji amerykańskiej okazała się być dla nas stratna. Zwróćmy uwagę na dwie świece (zaznaczona strzałkami na wykresie) z dolnym cieniem, które dały nam informację o tym, że na rynku pojawia się pierwszy popyt.
Następnego dnia tj. 11 września we wczesnych godzinach porannych cena zostaje dynamicznie zrzucona, przez co rynek wybija naszego ciasno ustawionego Stop Loss’a i w konsekwencji zaliczamy stratę w wysokości 13 pipsów.
Ustawiając Stop Loss’a poniżej dolnych cieni nasza pozycja byłaby o wiele bardziej bezpieczna, jednak pamiętajmy o tym, że to dopiero po fakcie łatwo się „optymalizuje” i tłumaczy niepowodzenia, które najzwyczajniej w świecie należy przyjąć „na klatę”…
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0