Najlepsza i najgorsza transakcja tygodnia
Zewnętrzne układy harmoniczne typu Butterfly czy Crab działają najlepiej na fali piątej (biorąc pod uwagę Elliott’owskie podejście do rynku). Jednak w tym miejscu pojawia się zasadnicze pytanie – czy tylko subiektywna interpretacja, mówiąca o przypuszczeniu wystąpienia końcowej fali 5, powinna być potwierdzeniem wyznaczenia konkretnego setup’u rynkowego?
Najlepszą odpowiedzią na powyższe pytanie jest poniższa grafika, przedstawiająca nasze „wejście w longa” na „aussie” w dniu 25 września 2014. Oprócz zewnętrznego poziomu 127,2% fibo i formacji pokazującej markowanie ceny, nie było tam żadnego dodatkowego potwierdzenia mówiącego o sile popytowej tego obszaru.
Zagranie było typowo intraday’owe, a stosunek R:R w tej transakcji wyniósł nieco ponad 2:1, co również było warunkiem koniecznym do otworzenia takiej pozycji. Target został ustalony w rejonie układu ZZB – zasady zmiany biegunów (wcześniejszego miejsca reakcji), natomiast początkowy Stop Loss był umiejscowiony wyraźnie poniżej poziomu 127,2%.
Jeśli chcesz wiedzieć w jaki sposób precyzyjnie ustawić zlecenie obronne Stop Loss, przyjdź na otwarte spotkanie webinarowe, w którym krok po kroku pokażemy w jaki sposób wyznaczyć dokładnie dwa scenariusze wejścia oraz zarządzania pozycją.
Transakcja pomimo wyraźnej reakcji ceny na ponad 20 pipsów zakończyła się stratą.
Czy wiesz dlaczego nie zabezpieczaliśmy tej pozycji na „Break even point”? Odpowiedź poznasz już dzisiaj wieczorem.
Zdecydowanie najlepszym zagraniem mijającego tygodnia był short na AUDJPY. W tym zagraniu wykorzystaliśmy dwa konkretne i sprawdzone rozwiązania, które całkiem dobrze działają na rynku:
1) Znajomość statystyki końca korekty (61,8% względem początkowego impulsu),
2) Układ korekcyjny składający się z trzech widocznych fal (niezbędny element naszego tradingu potwierdzający fraktalność rynku).
Bardzo ważnym potwierdzeniem była również informacja o zamknięciach świec bezpośrednio na poziomie 61,8% Fibo (grafika poniżej).
Target w wysokości 110 pipsów został wypełniony w silnym, klarownym i jednostajnym swingu w ciągu dwóch dni sesyjnych, dochodząc do zakładanego wcześniej miejsca (lokalna strefa wyraźnej reakcji popytowej zaznaczona fioletowym kolorem).
O tym czy Harmonic Trading jest subiektywną metodologią, czy precyzyjnym procesem decyzyjnym w wyznaczaniu konkretnych setupów rynkowych porozmawiamy dzisiaj wieczorem o 19.00. Dołącz do nas!
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0