Najlepsza i najgorsza transakcja tygodnia
Rzadko kiedy można zaobserwować tak silne ruchy cenowe w godzinach nocnych, jak w dniu 16 października. Okolice poziomu 1,1229 stanowiły silne wsparcie wynikające z wcześniejszych reakcji ceny (10.10 oraz 14.10). Dodatkowym potwierdzeniem było wewnętrzne mierzenie 50% Fibonacciego.
W tego typu układach, dobrze widocznych na wysokich interwałach czasowych bardzo ważnym elementem jest oszacowanie wstępnego stosunku RR. W tym zagraniu wyniósł on ponad 3:1. Target wyznaczony został na podstawie wcześniejszej wyraźnej reakcji ceny w okolicach 1,1340 (lokalny szczyt z 16 października).
Wejście w pozycję nastąpiło na silnej świecy markującej. Zwróćmy uwagę na kształt świecy, rozpiętość, długość korpusu i brak cieni. Świeca położona w technicznym miejscu – jak tutaj – zazwyczaj nie jest formacją przypadkową, tylko ma określone zadanie.
Jedyne, co nam „nie pasowało” w tym zagraniu, to późna godzina wieczorna, która zazwyczaj zapowiada „nocną konsolidację” na rynku. Tak też się stało i w tym przypadku. Rynek wykonał większy ruch dopiero na kolejnej sesji uderzając niemalże idealnie w naszego Stop Lossa, po czym trend się odwrócił (patrz wykres poniżej).
Znasz podstawowe założenia świecy markującej? Czy wiesz jak na jej podstawie wejść w pozycję? Jakie są dwa pomysły na to aby wejść w rynek i określić przy tym dobrą relację RR? Od tego pojęcia zaczniemy wtorkowe spotkanie o 19:00
Zdecydowanie najlepszym tradem minionego tygodnia okazał się trade, który trwał aż 4 dni! Pozycja otwarta została 16 października, na początku sesji europejskiej, a początkowa analizawynikała z szerokiego dziennego interwału czasowego.
Zwróćmy uwagę na obszar wcześniejszych reakcji ceny (fioletowy prostokąt) oraz na świecę z dnia 15 października. Czy kształtem oraz dynamiką przypomina omawiany wcześniej układ?
Analiza wykonana została od wyznaczenia ważnych obszarów na szerokim interwale czasowym D1. Rynek w ciągu ostatnich 4 miesięcy testował okolice okrągłego poziomu 0,8000 kilkukrotnie (zaznaczone za pomocą strzałek na powyższym wykresie).
Targety z tych trzech pozycji zostały wyznaczone na podstawie wewnętrznych mierzeń Fibonacciego. Pozycja na 38,2% została już zamknięta, 50% również, na chwilę obecną czekamy na dojście ceny do poziomu 61,8%. Wciąż otwarta pozostaje jedna pozycja.
Wejście w pozycję nastąpiło na znanym nam schemacie cenowym, który rynek często respektuje – mowa o „drugiej szansie”. Tego typu ponowny test jest bardzo dobrym potwierdzeniem nie tylko lokalnej strefy podażowej, ale również układów AB=CD, czy też formacji harmonicznych.
Jeśli chcesz wiedzieć czym różni się wstępny stosunek RR od realnego stosunku zysku do ryzyka i w jaki sposób prowadzić aktywnie pozycję to przyjdź na darmowe spotkanie edukacyjne, które odbędzie się we wtorek o 19:00
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0