Najlepsza i najgorsza transakcja tygodnia
Układy geometryczne często są ze sobą skorelowane. Co to znaczy? Spójrzmy na dwa warianty rynkowe, jakie pojawiły się na AUDUSD oraz AUDCAD w dniu wczorajszym. Już na pierwszy rzut oka widać podobieństwo tych formacji.
Krótka pozycja na AUDUSD w dniu 3.11.2014, wynikała z oporu wyznaczonego na podstawie wewnętrznego mierzenia 38,2% fibo oraz dodatkowego potwierdzenia w postaci układu ZZB (niebieski prostokąt).
Target został wyznaczony na podstawie lokalnej korekty płaskiej opartej na prostokącie. Stosunek zysku do ryzyka RR, jak na intraday’owe wejście, okazał się całkiem przyzwoity i wyniósł około 2:1.
W tej transakcji wykorzystaliśmy impet podwójnej analizy czasu:
1) Obserwacja wykresu i szukanie okazji odbyło się na szerszym interwale czasowym H1
2) Wejście w pozycję oraz szukanie dodatkowych potwierdzeń wymagało od nas zejścia na interwał pięciominutowy.
Czym jest korelacja i jak można w łatwy sposób ocenić, który instrument wybrać? Od przedstawienia tych założeń zaczniemy dzisiejsze spotkanie o 19:00.
Krótka pozycja na AUDCAD, a więc parze walutowej silnie skorelowanej z „Australijczykiem”, wynikała z bardzo podobnego ułożenia ceny. Cena również testowała ważne położenie wewnętrznego mierzenia 38,2% fibo, a także w mniejszej skali czasowej mogliśmy zaobserwować dwukrotny test linii układu.
Bezpieczny target wynikał z położenia ostatniego lokalnego dołka i został osiągnięty w ciągu 3 godzin. Po drodze mieliśmy szereg układów opartych na korektach pędzących, na bazie których można było piramidować pozycję – wykorzystując strategię Strategię Spóźnionych Wejść.
Pozycje były monitorowane równocześnie, targety natomiast nieco różniły się od siebie, jednak takie były założenia tej pozycji:
1) Pierwszy target – bezpieczny
2) Drugi target – techniczny
Podczas dzisiejszego wieczornego spotkania FTOK BASIC odpowiemy na pytania:
1. Którą parę wybrać do zajęcia pozycji, jeśli sygnał pojawi się równolegle na EURUSD i GBPUSD?
2. Jak prawidłowo odczytywać zależności wynikające z korelacji? Cały proces trwa do 60 sekund!
3. Dlaczego położenie ceny na innej parze walutowej może mieć wpływ na jakość sygnału obserwowanego instrumentu – pokażemy konkretny przykład.
Dodatkowo:
4. Dokładnie omówimy aktualną sytuację techniczną.
5. W trakcie spotkania uczestnicy otrzymają szablon TPL z analizą do uruchomienia na swojej platformie MT4.
6. To Wy zdecydujecie jaki walor omówimy na następnych zajęciach!
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0