Najlepsza i najgorsza transakcja tygodnia
Za nami kolejny tydzień tradingu wakacyjnego. Jaki był dla traderów Fibonacci Team? Sprawdźcie naszą najlepszą i najgorszą transakcję ostatnich dni.
Często otrzymujemy od naszych Czytelników pytania czy same mierzenia wewnętrzne Fibonacciego wystarczą do skutecznego handlu? Spójrzmy na poniższą analizę pary AUDNZD w ujęciu dziennym.
Na wykresie widzimy, że poziom wynikający z wewnętrznego mierzenia Fibonacciego 78,6%, jest wyraźnie potwierdzony wsparciem cenowym z dnia 6 maja, co dodatkowo wzmacnia ten obszar. Zwróćmy uwagę na wcześniejsze poziomy Fibo, tak naprawdę żaden z nich nie był dodatkowo potwierdzony wyraźnym S/R.
Czy Fibonacci Cluster mogą być dobrym potwierdzeniem w osiąganiu precyzji na rynku? O tym porozmawiamy we wtorek o 19.00.
Wejście w pozycję nastąpiło na niższym interwale czasowym z kilku powodów:
- Łatwiej uzyskać precyzję wejścia, a także odczytać ważne potwierdzenie od rynku z układu świecowego.
- O ile uzyskanie precyzji wejścia jest ważnym czynnikiem, o tyle dopiero zaksięgowanie odpowiedniego profitu generuje wynik w długim okresie, dlatego nasz Take Profit został ustawiony na pierwszym ważnym oporze wynikającym z układu ZZB.
Wynik z tej pozycji to +40 pipsów.
Pozycja krótka na parze USDJPY została zakończona na Stop Loss’ie. Wynik z tego trade’u wyniósł -5 pipsów. Piątkowy short był zagraniem nieco ryzykownym z kilku powodów:
- Spory „bufor bezpieczeństwa” (odległość pomiędzy niebieskimi liniami).
- Brak wyraźnej geometrii.
- Brak korekty pędzącej z warunkiem AB=CD.
Pozycja w pewnym momencie była na plusie 10 pipsów, jednak postanowiliśmy ją zostawić na dalszą część sesji amerykańskiej, jak się jednak okazuje niepotrzebnie…
Komentarze 0