Najlepsza i najgorsza transakcja tygodnia
Najprostszym sposobem na wyznaczenie prostego setupu rynkowego opartego na narzędziach Fibonacciego jest pomiar wyraźnego swingu falowego widocznego na wyższym interwale czasowym np. H4. Znając statystykę tego typu układów możemy stwierdzić, że statystycznie rynek dochodzi do obszaru fibo wyznaczonego na podstawie dwóch wewnętrznych mierzeń tj. 50% oraz 61,8%. W tym rejonie możemy zakładać koniec korekty i powrót do wcześniejszego kierunku.
Czy samo mierzenie jest zatem wystarczające? Co z potwierdzeniami?
Jednym z potwierdzeń, które często wykorzystujemy w schematach tego typu jest dywergencja, która informuje nas o:
1) Wyraźnym wyhamowaniu rynku,
2) Spadku impetu i dynamiki ceny (dostajemy w ten sposób informację od rynku, że słabnie popyt/podaż – w zależności od kierunku zagrania).
Spójrzmy na setup pochodzący z dnia 13 listopada, jaki pojawił się na AUDUSD. Zwróćmy uwagę na sposób wyznaczenia końca korekty, bazując na wspomnianym wyżej obszarze fibo
(50%-61,8%).
Dodatkowym ważnym potwierdzeniem, które zdecydowało o tym, że otworzyliśmy krótką pozycję, była dywergencja dobrze widoczna na interwale H1. Zakończenie tego ruchu nastąpiło bezpośrednio na popytowym markowaniu ceny, cena doszła do wewnętrznego mierzenia 61,8% fibo w sposób bardzo szybki, dynamiczny i co ważne krótki w czasie.
Chcesz poznać sposób identyfikacji setupu rynkowego wyznaczonego w oparciu o dywergencję oraz mierzenia fibo? Przyjdź dzisiaj na spotkanie webinarowe o godzinie 19:00, a dowiesz się na jakich wskaźnikach można w łatwy sposób wyznaczyć wypłaszczenie rynku.
Pozycja zdecydowanie najsłabsza w mijającym tygodniu to short na AUDCHF. Zwróćmy uwagę na zachowanie ceny w godzinach porannych:
1) Szybkie podbicie ceny tworzące układ Double Top,
2) Popytowe markowanie ceny,
3) Brak wyhamowania – brak dywergencji.
Szybki ruch w godzinach porannych sesji europejskiej, dający drugą szansę na to, aby wejść w pozycję, skłonił nas do tego, aby otworzyć shorty. Pozycja od samego początku była targetowana na ponad 100 pipsów, dlatego liczyliśmy się z tym, że może być przetrzymywana na kolejne sesje. Było to typowe swingowe zagranie.
Biorąc pod uwagę późniejsze zachowanie rynku oraz kreślący się wariant układu harmonicznego – cały setup można było wyprowadzić w nieco inny sposób. Do wykonania tego procesu potrzebna jest platforma transakcyjna, dlatego całość omówimy podczas dzisiejszego spotkania o godzinie 19:00.
Pamiętajmy o dwóch ważnych zależnościach rynkowych:
1) Najczęściej geometryczne układy (struktury korekcyjne, formacje harmoniczne) wypełniają się w początkowej fazie sesji europejskiej oraz amerykańskiej.
2) Po układzie markowania ceny powinien wystąpić silny, dynamiczny ruch zrzucający cenę.
Podczas webinarowego spotkania FTOK Basic odpowiemy na pytania:
• Czym jest „sztuczny popyt” na wykresie i jak go rozpoznać?
• Jak prawidłowo odczytywać zależności wynikające z dynamiki oraz impetu pojedynczej świecy?
• Dlaczego dywergencja jest dobrym potwierdzeniem do tego aby wejść w pozycję?
Dodatkowo:
• Na każdym webinarze dokładnie omawiamy AKTUALNĄ sytuację techniczną.
• Podczas spotkania uczestnicy otrzymają szablon TPL z analizą do uruchomienia na swojej platformie MT4.
• Na każdym webinarze to Wy decydujecie, jaki walor omówimy na następnych zajęciach!
Dołącz do otwartego webinara o 19:00
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0