Najlepsza i najgorsza transakcja tygodnia
Po sobotniej konferencji „W realu z FiboTeam”, która odbyła się w Warszawie, otrzymaliśmy bardzo dużo pytań dotyczących metodologii handlu. Wśród nich znalazły się takie kwestie jak:
1) „Czy łapanie spadających noży jest bezpieczne?”
2) „Czy można bez potwierdzenia wchodzić w pozycję?”
3) „Jeśli już jestem w pozycji, to gdzie ustawić stopa, przecież nigdy nie trafimy co do pipsa, jaka granica błędu powinna być dopuszczalna?”
Niech odpowiedzią na powyższe pytania będą nasze dwie swingowe transakcje wykonane na AUDNZD 10 lipca 2014. Zwróćmy uwagę na sposób pomiaru korekt. Jest to jeden z trzech możliwych wariantów klastrów Fibonacciego jakie mogą wystąpić na rynku.
Silny węzeł popytowy wynikał z dwóch bardzo ważnych współczynników zewnętrznych, które niemalże nałożyły się na siebie (zaznaczone poniżej).
Wejście w pozycję nastąpiło już na pierwszym ataku na zewnętrzny poziom Fibo 127,2%.
Zwróćmy uwagę jednak na ważniejszy element tego setup’u – położenie zlecenia zabezpieczającego Stop Loss, które znajduje się wyraźnie poniżej 161,8%.
Kiedy i w jakich okolicznościach możemy sobie pozwolić na tak szeroki SL. Jak go bezpiecznie osadzić na wykresie? O tym porozmawiamy we wtorek o 19:00 podczas wspólnej pracy z wykresami!
Ustawienie targetu również nie jest przypadkowe. Podstawowym założeniem naszego Trading Planu jest identyfikowanie struktur (korekt, układów harmonicznych), które są w przeciwnym położeniu do aktualnej pozycji w której jesteśmy. Skoro widzimy, silne potwierdzenie wynikające z korekty pędzącej AB=CD wraz z wymownymi formacjami świecowymi z górnym cieniem – decyzja jest jednoznaczna – zamykamy wszystkie długie pozycje.
Piątkowa długa pozycja na „kablu” okazała się lekko spóźniona. Rynek bardzo precyzyjnie doszedł do ważnego wsparcia – odreagował na +11 pipsów, a my dopiero otworzyliśmy trade w obawie, że rynek „odjedzie” bez nas…
Zagranie było bardzo dynamiczne, szybkie, a zbyt mały Stop Loss okazał się za ciasny wgodzinach popołudniowych, dlatego transakcja nie należy do najlepszych.
Czy zatem po takiej stracie można wchodzić w pozycję ponownie? I czym tak naprawdę jest druga szansa jaką daje rynek?
Analiza całego setup’u zawierająca prawidłową interpretację kierunku zagrania, wyszukanie dwóch potwierdzeń wzmacniających układ oraz drugą szansą jaką dał rynek, zostanie zaprezentowana na początku spotkania webinarowego FTOK Basic o 19:00, podczaswspólnej pracy z platformą transakcyjną MT4.
Komentarze 0