Najlepsza i najgorsza transakcja tygodnia
Kolejny tydzień handlu za nami. Zapraszamy do lektury krótkiego podsumowania najlepszej i najgorszej transakcji w ostatnich dniach. Z czego wynikały i… czy można było inaczej?
24 lipca nastąpił drugi test wewnętrznego mierzenia Fibonacciego 50%, tworząc układ lokalnego podwójnego dna na rynku Złota. Świeca testująca poziom 50% jest typową świecą podażową, która wypełnia układ tylko po to, aby wystraszyć i zmylić Inwestorów trzymających długie pozycje.
Kolejna świeca podażowa narusza wyraźnie zniesienie 50%, jednak zostawia dolny cień. Tego typu informację odczytujemy jako pierwszą oznakę popytu, który pojawia się na rynku.
Dlaczego użyliśmy mierzenia FE 61,8% i do czego nam posłużyło w tym konkretnym setup’ie? Od tego zaczniemy wtorkowe konsultacje o godzinie 19.00!
Kolejne potwierdzenia są widoczne na mniejszym interwale czasowym – H1. Zaobserwować możemy prowzrostowe formacje świecowe, które stały się dla nas potwierdzeniem wejścia w pozycję. Target również został wyznaczony w oparciu o narzędzia Fibonacciego. Cały proces decyzyjny pokażemy podczas wspólnej pracy z platformą transakcyjną MT4 na wieczornym webinarze we wtorek.
Poniedziałek 28 lipca okazał się lekko pechowy dla nas… Być może było to spowodowane brakiem publikacji makroekonomicznych, co z kolei wiązało się z wyraźnym brakiem dynamiki na majors’ach (głównych parach walutowych)?
Transakcja na „kablu” była bardzo agresywna. Pierwszy test poziomu – pierwszy atak – szybka decyzja – short! Sama struktura korekty płaskiej zaznaczona była na Watch My Chart już wcześniej. Czekaliśmy na wyraźne potwierdzenie.
Potwierdzenie to jest widoczne na rysunku nr 3 (zaznaczone strzałką). Jest to typowy przykład „tradingu reakcji”, który stanowi ważny element w wachlarzu naszych strategii. Oznacza to w praktyce ustawienie bardzo wąskiego zlecenia obronnego Stop Loss, szybkości w podejmowaniu decyzji oraz krótkich zasięgów Take Profit.
Z transakcji profitowej wynoszącej w pewnym momencie +10 pipsów skończyło się na symbolicznym zwrocie spreadu… Zwróćmy uwagę jednak na szybkość reakcji po odbiciu od ważnego psychologicznego poziomu 1,7000, co stanowi podstawę handlu dla Inwestorów handlujących na ultrakrótkich zasięgach/swingach. Ten element jest kluczem do sukcesu w typowym scalpingu.
Komentarze 0