Najlepsza i najgorsza transakcja tygodnia
Czy wielkość spreadu ma znaczenie w codziennym tradingu? Odpowiedzią na to pytanie jest piątkowy „short” na AUDCAD, zagrany bardzo agresywnie na odbicie od wewnętrznego poziomu 50% (zaznaczone na wykresie elipsą).
Zlecenie zabezpieczające Stop Loss zostało ustawione wyraźnie powyżej następnego poziomu Fibo 61,8% (zgodnie z założeniami Fibonacci Team’u). Owszem poziom „phi” bardzo ładnie zadziałał jednak spread na tej parze walutowej okazał się na tyle szeroki, że zahaczył naszego stopa.
We wtorek na spotkaniu pokażemy dokładnie dwa sposoby na ustawienie bezpiecznego zlecenia zabezpieczającego. Dołącz do wspólnej pracy z platformą transakcyjną!
Zdecydowanie najlepszym setup’em mijającego tygodnia była krótka pozycja na EURAUD, która zakończyła się w środę 6 sierpnia w momencie gdy cena uderzyła w nasz target.
Zwróćmy uwagę na dwa ważne elementy jakie wystąpiły w tym układzie.
1) Symetria korekt pędzących AB=CD
2) Wewnętrzne zniesienie Fibonacciego 50%, które aktywowało nasze zlecenie
W tym zleceniu nie ustawiliśmy zlecenia obronnego Stop Loss, gdyż uznaliśmy, że cały układ jest na tyle silny, że reakcja w wyznaczonej wcześniej strefie podaży powinna wystąpić. Oczywiście gdyby rynek wybił fioletowy prostokąt i wyszedł górą z całego układu pozycja zamykana by była „z ręki” na stracie.
Czy wiesz czym jest piramidowanie zyskownej pozycji i w których momentach warto to wdrożyć w swojej strategii? O tym wszystkim porozmawiamy na wtorkowym webinarze!
Wyraźnym potwierdzeniem pokazującym wyhamowanie ceny i malejącą dynamikę na rynku jest dywergencja zaznaczona na powyższym wykresie czerwoną linią. Target z kolei ustawiony został na wcześniejszym obszarze reakcji (dwie strzałki), a cały układ wypełniony został podczas publikacji danych makro.
Te oraz pozostałe nasze transakcji minionego tygodnia omówimy dokładnie już dzisiaj o godzinie 19:00, podczas cotygodniowego otwartego webinara FTOK Basic. Zapraszamy na wspólny wieczór przy wykresach!
Komentarze 0