Najlepsza i najgorsza transakcja tygodnia
Patrząc z perspektywy kilku dni, nasze wejścia ostatniego tygodnia wydawać by się mogły bardzo precyzyjne, gdyż pozycje zawierane były niemalże na samych szczytach, w punktach zwrotnych.
Pierwszy „short” z 12 sierpnia otwarty został w obszarze silnej strefy podażowej, która wynikała m.in.:
1) z zewnętrznego mierzenia Fibonacciego 161,8%,
2) okrągłego poziomu 0,9300,
3) potencjalnej formacji RGR, w której poziom prawego ramienia wypadał dokładnie na wysokości lewego ramienia.
Ile razy zdarzyło Ci się wylecieć na BE? O tym kiedy warto wchodzić w pozycję jeszcze raz porozmawiamy wspólnie na wieczornym webinarze FTOK Basic o 19:00. Dołącz do nas!
Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku, nastawialiśmy się na silne wyraźne ruchy spadkowe, dlatego transakcja trwałaby co najmniej kilka dni, co było jednym z powodów nie zamykania pozycji w momencie kiedy osiągnęła wynik +25 pipsów (reakcja ceny na pierwsze odbicie od strefy podaży).
Najbardziej precyzyjnym zagraniem mijającego tygodnia był czwartkowy „long” na GBPUSD. Dzień wcześniej również zawieraliśmy długą pozycję na rynku (na podstawie zewnętrznego zniesienia 161,8%), jednak nasz Stop Loss był bardzo ciasny. Pierwsza transakcja zakończyła się na małym minusie.
Czym jest Multi Time Frame System?
Powodem wejścia było silne wsparcie cenowe wynikające z szerokiego interwału czasowego D1. Zwróćmy uwagę również na zasadę biegunowości (zaznaczone elipsami oraz strzałkami na wykresie).
Ważnym potwierdzeniem była świeca wypełniająca cały układ od strony technicznej. Dynamika, impet oraz kształt pokazały wyraźną końcówkę swingu spadkowego, a sam element markowania ceny jedynie utwierdził nas w przekonaniu, że jest to dobry moment do zajęcia odpowiednich pozycji na rynku. Wynik z tej pozycji to +58 pipsów.
Te oraz pozostałe transakcje ostatniego tygodnia omówimy wspólnie na dzisiejszym webinarze o 19:00. Dołącz do spotkania TUTAJ.
Komentarze 0