Najlepsza i najgorsza transakcja tygodnia
Czy taki układ widoczny na „kiwi” 22 sierpnia mogliśmy nazwać formacją RGR? Zwróćmy uwagę przede wszystkim na położenie „prawego ramienia”, które znajdowało się na tej samej wysokości co prawe ramię (okolice 0,8400). Pierwsze wejście (próba łapania lokalnego szczytu) okazało się stratne i trochę pechowe… Lokalny opór cenowy zadziałał bardzo precyzyjnie jednak nasze zlecenie zabezpieczające Stop Loss było zbyt ciasne i ostatecznie pozycja zakończyła się na minusie.
We wtorek o 19:00 porozmawiamy o kontekście rynkowym, jaki musi wystąpić, aby układ RGR był prawidłowy do rozegrania. Dołącz do nas!
Ponowne wejście w „shorta” nastąpiło tego samego dnia w godzinach wieczornych i wynikało w 100% ze Strategii Spóźnionych Wejść. Pozycja jest wciąż aktywna, bez sztywnego targetu, a Stop Loss przestawiany jest po ostatnich lokalnych szczytach. Na chwilę obecną wynik na otwartej pozycji to +27 pipsów.
Geometria AB=CD oparta na korekcie prostej po raz kolejny pozwoliła dobrze zarobić… 21 sierpnia postanowiliśmy otworzyć długa pozycję mimo małej niedokładności (około 8 pipsów) względem całej struktury. Od strony matematycznej wszystko nam się zgadzało, tj. relacja R:R oraz „bufor bezpieczeństwa” jaki musieliśmy uwzględnić.
Zwróćmy uwagę na to, że rynek kolejnego dnia wypełnił niemalże idealnie cały prostokąt, pokazując tym samym dużą precyzję struktury korekcyjnej. Bufor bezpieczeństwa okazał się wystarczający, a ostateczny wynik z tej pozycji to +28 pipsów.
Motyw Strategii Spóźnionych Wejść wykorzystaliśmy również 25 sierpnia, kiedy to na rynku zaobserwowaliśmy Fibonacci Cluster (zgrupowanie poziomów) składający się z dwóch zewnętrznych mierzeń 161,8%. Potencjalny obszar oporu zadziałał z dokładnością do 5 pipsów, a nasz wynik na chwilę obecną to + 21 pipsów.
Czy znasz najsilniejszy wariant Clustrów Fibo?
Komentarze 0