Najlepsza i najgorsza transakcja tygodnia
Czy istnieje jedna uniwersalna metoda na ustawienie zlecenia zabezpieczającego Stop loss?
Sytuacja z 6 stycznia pokazuje, że nie… Zwróćmy uwagę na szeroki kontekst rynkowy (dobrze widoczny na wyższych interwałach H1/H4). Rynek nakreślił dosyć precyzyjny układ korekty płaskiej z wyraźną symetrią fal. Wejście w pozycję nastąpiło na ponownym zrzuceniu ceny w rejony historycznego wsparcia. Pozycja otwarta została „z ręki”, a Stop Loss dostosowany był do matematycznej relacji RR.
Schemat działania:
1) Widząc dwa podobne swingi/odcinki pomierz je za pomocą prostokątów albo zmierz projekcję i oszacuj warunek FE100.
2) Znajdź pierwszą reakcję ceny, a następnie poczekaj na ponowny retest układu (najczęściej jest to punkt „D”).
3) Sprawdź jaki target Cię interesuje i dopasuj zlecenie Stop Loss do relacji matematycznej RR (zazwyczaj RR na swingowych wejściach jest szerszy i bardziej korzystny).
Zapamiętaj! Układ korekty prostej występuje rzadko, jednak jest on precyzyjny w momencie gdy osiągnie symetrię fal AB=CD.
Pozycją zdecydowanie najlepszą był czwartkowy „short” na parze walutowej USDJPY. Pozycja była zajęta bardzo precyzyjnie, co wynikało z dwóch bardzo ważnych potwierdzeń, jakie były dobrze widoczne na niskich interwałach czasowych:
1) Zamknięcie świec nastąpiło bezpośrednio na wewnętrznym współczynniku 61,8%.
2) Pojawiły się dwie wyraźne formacje świecowe (jedna po drugiej!).
Jeśli chcesz poznać dodatkowe potwierdzenia z jakich korzystamy podczas wejść typowo intraday’owych, przyjdź koniecznie na spotkanie, które odbędzie się już dziś o godzinie 19:00.
Skuteczność danej metodologii handlu można określać według wielu kryteriów. Dla nas jednym z najważniejszych czynników jest precyzja wejścia. Dlaczego?
1) Im mniejszy Stop Loss (w pipsach), tym większą pozycją jesteśmy w stanie otworzyć.
2) Im mniejszy Stop Loss, tym większy komfort psychiczny osiągamy w danej pozycji.
3) Im mniejszy Stop Loss, tym granica błędu jest mniejsza. To znaczy, że jeżeli rynek wyrzuca nas na stracie, kolejnym krokiem jest zbudowanie nowego wariantu rynkowego, na który powinniśmy odpowiednio zareagować.
Im większa skala zagrania, tym większe prawdopodobieństwo tego, że układ odpowiednio zareaguje.
Podczas dzisiejszego webinarowego spotkania odpowiemy na pytania:
- Czym jest „druga szansa od rynku” i jak ją wykorzystać bazując na wewnętrznych mierzeniach Fibonacciego?
- Jak prawidłowo odczytywać zależności wynikające z dynamiki oraz impetu świec oraz jak to połączyć z dywergencją, zwłaszcza w transakcjach jednosesyjnych?
- Czy element czasu ma znaczenie w układach harmonicznych i kiedy powinniśmy przetrzymać pozycję na kolejny dzień?
Dodatkowo
- Na każdym webinarze dokładnie omawiamy aktualną sytuację techniczną.
- Po każdym webinarze uczestnicy otrzymują szablon TPL z analizą do uruchomienia na swojej platformie MT4.
- Na każdym webinarze to uczestnicy decydują jaki walor omówimy na następnych zajęciach!
Dołącz do FTOK Basic dzisiaj o 19:00
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0