Najlepsza i najgorsza transakcja tygodnia
Dlaczego zewnętrzne układy harmoniczne powinny być inaczej rozgrywane na rynku?
Podstawową różnicą pomiędzy wewnętrznymi i zewnętrznymi układami harmonicznymi są odpowiednie współczynniki jakie występują w punkcie D – potencjalnym obszarze zwrotnym każdego patternu.
Schemat działania:
1) Widząc pojawiającą się okazję rynkową pierwszą czynnością jaką należy wykonać jest pomiar całej widocznej fali.
2) Punkt B oraz punkt D to kluczowe ekstrema w każdym układzie harmonicznym. Liczy się odpowiednie położenie tych punktów względem wybranych proporcji fibo. Wbrew pozorom punkty te „współgrają ze sobą”.
3) Moment wejścia często potwierdzony jest silnym wyrzutem cenowym. Warto obserwować w tych momentach dynamikę oraz zakres ruchu ceny – najczęściej pojedynczej świecy.
Zapamiętaj! Widząc możliwy wariant harmoniczny poczekaj na odpowiednią reakcję ceny w punkcie zwrotnym D.
Target z tej pozycji ustawiony został na podstawie lokalnego układu „Zasady Zmiany Biegunów” (ZZB), który dodatkowo zgrupował się z położeniem punktu B. W takich wariantach powinniśmy pamiętać:
1) O wariancie alternatywnym – rynek zazwyczaj respektuje geometrię, dlatego nigdy nie powinniśmy liczyć na załamanie geometrii. Zaufajmy statystyce!
2) O układzie ZZB – informujący nas o tym, że skoro w danej strefie cenowej kilka/kilkanaście godzin wcześniej rynek wyraźnie reagował to prawdopodobnie to miejsce (bądź ta strefa) ponownie będzie dla rynku ważna w niedalekiej przyszłości (proszę zwrócić uwagę na precyzję ustawienia zlecenia Take Profit).
Istotnym elementem w zagraniach opartych na korekcie nieregularnej jest odpowiedni pomiar dwóch fal narzędziem Fibonacciego:
1) Najważniejszy warunek to powtarzalność współczynników. Potencjalny punkt D powinien być wyraźnie respektowany przez rynek, tj. zamknięcia świec powinny jasno wskazywać na istniejącą w danym miejscu zależność.
2) Podwójny test (podwójna szansa) pojawiająca się bezpośrednio przy poziomie
127,2%. Na kolejnym spotkaniu FTOK BASIC dowiesz się jaki jest podstawowy model wejścia w pozycję.
3) Czas. Pamiętajmy, że im dłużej tworzy się dany układ, tym statystycznie jest on słabszy w reakcji (zakres ruchu wyraźnie się osłabia).
Pamiętaj, że najlepszy dla Daytradera jest ponowny test wejścia w pozycję. Rynek w 60% daje drugą szansę!
Podczas najbliższego webinarowego spotkania odpowiemy na pytania:
- Czym jest układ „markowania ceny” w kontekście zewnętrznych układów harmonicznych?
- Dowiesz się dlaczego to na fali CD najczęściej dochodzi do manipulacji rynkowych.
- Czy element czasu ma znaczenie na rynku? Jeśli tak to w jaki prosty sposób zależności występujące pomiędzy falami AB oraz CD?
Dodatkowo
- Na każdym webinarze dokładnie omawiamy aktualną sytuację techniczną.
- Po każdym webinarze uczestnicy otrzymują szablon TPL z analizą do uruchomienia na swojej platformie MT4.
- Na każdym webinarze to uczestnicy decydują jaki walor omówimy na następnych zajęciach!
Komentarze 0