Najlepsza i najgorsza transakcja tygodnia
Widzę zbyt dużo potencjalnych formacji harmonicznych – czy to dobrze?
Często pojawiają się tego typu pytania u osób, które na tyle „wytrenują” swoje spojrzenie na rynek, aby widzieć te układy niemalże gołym okiem. Odpowiednie przygotowanie oraz prawidłowa ocena sytuacji ma kolosalne znaczenie w kontekście przyszłego zagrania.
Zwróćmy uwagę na to co wydarzyło się na rynku „aussie” w ciągu ostatnich kilku sesji. Rynek ewidentnie respektował wewnętrzne poziomy Fibonacciego 78,6% oraz 88,6%. Dokładnie w tej strefie fibo rynek z dużą precyzją wyhamowywał. Pojawiająca się podaż również była bardzo dobrze widoczna. Nasuwa się zatem pytanie, czy to przypadek czy też pojawiająca się prawidłowość rynkowa bazująca na określonych proporcjach i zachowaniach ceny?
Schemat działania:
1) Mierzymy ostatni lokalny swing w celu wyznaczenia możliwego układu harmonicznego (sprawdzamy najpierw reakcję ceny na poziomie wynikającym z położenia punktu „B”).
2) Kolejny krok to odpowiednie wyczekanie i obserwacja dynamiki ceny na fali „CD”.
3) Moment wejścia często potwierdzony jest silnym wyrzutem cenowym. Warto obserwować w tych momentach dynamikę oraz zakres ruchu ceny – najczęściej pojedynczej świecy. Często tego typu świece mają widoczne długie cienie – pokazując nam w ten sposób nadchodzącą podaż na rynek.
Czym jest Inside Breakout i jak go wykorzystać w realizujących się formacjach harmonicznych?
Target z tej pozycji ustawiony został na podstawie ostatniej lokalnej strefy reakcji. Nieco poniżej wypadał wariant korekty płaskiej AB=CD. Mając jasno zdefiniowany kierunek transakcji postanowiliśmy dodatkowo dołożyć pozycję do już istniejącej krótkiej pozycji.
1) Pamiętaj, kolejna pozycja również powinna być otwarta w technicznym miejscu.
2) Target drugiej pozycji powinien być stosunkowo mniejszy, jak z pozycji pierwszej – pamiętajmy, że najlepszy wynik w tego typu zagraniach daje nam pierwszy trade.
Czy wiesz w którym dokładnie miejscu należy postawić geometrycznego Stop Loss’a?
Po silnym wyrzucie ceny i wyraźnej reakcji popytowej, 20 lutego rynek EURAUD pokazał nam przyszły prawdopodobny kierunek ceny.
Naturalną rzeczą jest wyczekanie na pierwszą techniczną korektę (odreagowanie rynku) oraz podłączenie się pod zaczynający się kolejny impuls wzrostowy.
Pozycja okazała się stratna, a głównym powodem była nasza błędna decyzja jaką podjęliśmy, aby wejść w długą pozycję po lekko spóźnionej cenie. Ważnym potwierdzeniem było wewnętrzne mierzenie 38,2% fibo, które z dużą precyzją było respektowane przez rynek (proszę zwrócić uwagę na zamknięcia świec).
Zdecydowanym błędem było nieprecyzyjne ustawienie Stop Loss’a. Prawidłowym miejscem na ustawienie zlecenia obronnego w tego typu wariantach powinno być dostosowane do panującej sytuacji na rynku, ze szczególnym uwzględnieniem sekwencji dołków i szczytów.
Na dzisiejszym spotkaniu FTOK BASIC:
- Dowiesz się jak w bezpieczny sposób przyłączyć się do realizującej się pozycji harmonicznej na rynku.
- Zrozumiesz dlaczego piramidowanie pozycji może być bardzo opłacalne dla Twojego portfela.
- Pokażemy Ci jak wyznaczać logiczne Stop Loss’y ze szczególnym uwzględnieniem wariantów geometrycznych.
Dodatkowo:
- Na każdym webinarze dokładnie omawiamy aktualną sytuację techniczną.
- Po każdym webinarze uczestnicy otrzymują szablon TPL z analizą do uruchomienia na swojej platformie MT4.
- Na każdym webinarze to uczestnicy decydują jaki walor omówimy na następnych zajęciach!
Dołącz do grona świadomych Traderów FTOK BASIC – dzisiaj o 19:00!
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0