Najlepsza i najgorsza transakcja tygodnia
Dlaczego ustawienie Stop Lossa powinno być wyraźnie poniżej ostatniego mierzenia fibo?
Zwróćmy uwagę na to co wydarzyło się na rynku USDJPY w ciągu ostatnich kilkunastu sesji. Po bardzo udanym „shorcie” z 2 marca i przy wyraźnym wybiciu lokalnego ekstremum, znajdującego się w okolicach psychologicznego poziomu 120,00, całkowicie zmieniliśmy swoje myślenie co do przyszłego kierunku zagrania.
Schemat działania:
1) Obserwujemy sekwencjĘ kolejnych dołków i szczytów na wyższym interwale czasowym (H1 oraz H4). Sprawdzamy ich położenie.
2) Stałym, typowo Price Action’owym wejściem w silnym trendzie jest wyszukanie lokalnego bezpiecznego układu ZZB.
3) Istnieją dwie koncepcje co do wejścia w pozycję: 1) agresywna – na pierwszym teście linii układu oraz 2) bezpieczna, konserwatywna – na 2 teście poziomu Fibonacciego.
W jaki sposób uzyskać precyzję wejścia w pozycję sięgającą 6 pipsów?
Pozycja okazała się niezwykle precyzyjna, a samo wejście odbyło się na niższym interwale czasowym M5. Drugi test okazał się dla nas kolejną okazją, którą skutecznie wykorzystaliśmy zawierając długie pozycje na tym sprytnym strząśnięciu Stop Loss’ów.
Natomiast w ostatnim tygodniu rynek EURJPY okazał się niezwykle pechowy dla nas.
Biorąc pod uwagę silną korelację, jaka występuje pomiędzy USDJPY a EURJPY, staraliśmy się wykorzystać pewne prawidłowości, które można dostrzec gołym okiem. Warto przy tym obserwować zakres dynamiki ceny oraz godziny, aby odpowiednio wyznaczyć techniczny kierunek wejścia w pozycję.
Jak się okazało wejście było zbyt wczesne, gdyż cena nie dotarła idealnie do 50% wewnętrznego zniesienia Fibonacciego, co za tym idzie wielkość Stop Loss’a również była szeroka.
Schemat działania:
1) Impuls – korekta.
2) Statystyka na temat cyklu Elliott’owskiego jasno pokazuje, że najczęstsze współczynniki szczególnie lubiane przez rynek, to 50% oraz 61,8% fibo.
3) Bezpieczny motyw wejścia w pozycję to ponowny test danej strefy popytowej.
Czy wiesz dlaczego rynek tylko w 60% daje drugą szansę aby wejść precyzyjnie w układ?
Kluczowym momentem w całym tym układzie była zbyt mała dynamika zrzucenia ceny w rejony 50% wewnętrznego mierzenia fibo. Przez to nasze wejście wydawać się może zbyt wczesne.
Stop Loss w tym wypadku powinien być ustawiony wyraźnie poniżej ostatniego mierzenia fibo (w naszym wypadku 50%) – tak, aby rynek mógł złapać „większy oddech”.
Na dzisiejszym spotkaniu FTOK BASIC:
- Dowiesz się jak w bezpieczny sposób ustawić Stop Loss’a wykorzystując następny poziom Fibonacciego.
- Zrozumiesz dlaczego ponowne wchodzenie po jednej stratnej pozycji ma sens.
- Pokażemy Ci jak wyznaczać logiczne Stop Loss’y ze szczególnym uwzględnieniem wariantów harmonicznych.
Dodatkowo
- Na każdym webinarze dokładnie omawiamy aktualną sytuację techniczną.
- Po każdym webinarze uczestnicy otrzymują szablon TPL z analizą do uruchomienia na swojej platformie MT4.
- Na każdym webinarze to uczestnicy decydują jaki walor omówimy na następnych zajęciach!
Dołącz do grona świadomych Traderów, dzisiaj o 19:00!
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0