Z technicznego punktu widzenia – 18.11.2013
#EURUSD
W piątek cena bardzo ładnie zareagowała na opisywane poprzednio poziomy. Zarówno dolna linia trendu, jak i kluczowy poziom wypadający w okolicach 1.3500 spowodowały zmianę kierunku ruchu. Aktualnie ponownie testujemy wspomniane miejsce 1.3500. Jeśli zostanie ono obronione możemy mieć do czynienia z formacją podwójnego szczytu, co sugerowałoby spadki przynajmniej w okolice dolnej linii trendu, a następnie dalszych wsparć. Natomiast gdybyśmy byli świadkami dalszych wzrostów kolejne opory wypadają nieco wyżej, a tworzą je: potencjalny re-test dolnego ograniczenia kanału cenowego (wyznaczonego z wykresu D1) oraz miejsce zakończenia fali (4) w ostatnim swingu.
#GBPUSD
Cena przebiła opisywany ostatnio poziom i aktualnie zmierza w górę. W mojej opinii bardzo prawdopodobnym jest, iż aktualnie tworzy się klin końcowy na fali (v), po którym powinniśmy zobaczyć większe spadki. Jeśli tak by było celem dla tej formacji powinno być połączenie strefy S/R ze zniesieniem Fibonacciego 78.6 wyznaczone z większych interwałów czasowych. Gdybyśmy natomiast byli świadkami wcześniejszych spadków osobiście nie mam wyznaczonego poziomu zwrotnego. Jedyne ważne wsparcie jakie aktualnie przychodzi mi na myśl znajduje się w okolicach poziomu 1.5900, jednak nie sądzę by cena zawędrowała dzisiaj aż tak daleko.
#USDJPY
Cena aktualnie testuje od góry poziom 100.0 i możemy spodziewać się wzrostów. Osobiście jednak, wciąż jestem nastawiony bezstronnie na tej parze walutowej. Kluczowym dla mnie pozostaje w dalszym ciągu poziom 100.50 (gdzie znajduje się punkt (c) formacji trójkąta) i czekam na to co wydarzy się w jego okolicach. W tym momencie wygląda na to iż mamy do czynienia z ruchem korekcyjnym i w krótkim terminie czeka nas kolejna fala wzrostowa, warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż konfluencja zniesień zewnętrznych Fibonacciego 161.8 (mimo tego, że została przebita) powstrzymała ruch zwyżkowy i może dać sygnał do utworzenia co najmniej większej korekty.
#AUDUSD
Cena zgodnie z oczekiwaniami po odbiciu od miejsca niedomkniętej luki cenowej tworzy nam kolejny impuls lub większą korektę na wyższych interwałach czasowych. Przechodząc jednak na wykres H1 widzimy lokalny ruch wzrostowy. Warto więc wyznaczyć jakieś istotne miejsca zwrotne. W mojej opinii najsilniejszymi są: od góry opór wynikający z konfluencji zniesienia Fibonacciego 50.0, silnej strefy S/R, okrągłego poziomu 0.9500 oraz potencjalnej formacji harmonicznej nietoperza, od dołu natomiast wspominane już miejsce niedomkniętej luki cenowej. Warto wziąć pod uwagę również fakt, iż po drodze cena może napotkać inne istotne poziomy zwrotu wynikające z mierzeń Fibonacciego, czy stref S/R.
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0