Z technicznego punktu widzenia – 19.11.2013
#EURUSD
W dniu wczorajszym, cena po dojściu do kluczowego poziomu 1.3500 zareagowała spadkiem, by po chwili ponownie ruszyć do góry i wybić wspomniany poziom. Aktualnie testuje go od góry i widać, że ma problemy z jego przebiciem. Osobiście, jestem jednak nastawiony na spadki. Całość ruchu od 7 Listopada wygląda bardzo korekcyjnie i warto wziąć to pod uwagę (ruchy góra-dół). W tej chwili za kluczowy poziom oporu można uznać miejsce końca fali (4), które w mojej opinii nie powinno zostać przebite. Od dołu natomiast istotne wsparcie tworzy wspominane już miejsce konfluencji poziomu 1.3500, zniesienia Fibonacciego 38.2 całego ruchu spadkowego oraz zanegowanej formacji Gartley-a, które z silnej strefy oporu zmieniło się na ważne wsparcie.
#GBPUSD
Cena nie dotarła do wyznaczonej wczoraj konfluencji poziomu Fibonacciego 78.6 oraz strefy S/R i zaczęła spadać wcześniej. Aktualnie widzimy konsolidację w okolicach okrągłego poziomu 1.6100. Osobiście jestem nastawiony niedźwiedzio na tej parze walutowej. Jeśli więc cena zaczęłaby spadać zgodnie z moimi założeniami, istotnym oporem powinno okazać się miejsce połączenia poziomu Fibonacciego 50.0, re-testu wybitej linii trendu oraz ważnego psychologicznie poziomu 1.6000. Gdybyśmy natomiast byli świadkami wzrostów opór stanowi wspominany już poziom konfluencji zniesienia Fibonacciego 78.6 oraz strefy S/R.
#USDCHF
Cena dotarła wczoraj do bardzo istotnego poziomu i od razu było widać na nim reakcję. Miejscem tym była konfluencja okrągłego poziomu 0.9100, dwóch geometrii Fibonacciego 100.0% oraz okolic zakończenia fali (4) w poprzednim swingu. Jeśli ktoś szukał okazji na EURUSD i nie umiał jej znaleźć, na Franku miał idealną szansę na wejście. Aktualnie widzimy wzrosty po odbiciu od wspomnianego poziomu. Jeśli dalej bylibyśmy świadkami ruchu zwyżkowego celem powinno być miejsce połączenia zniesienia Fibonacciego 61.8 oraz jednego z poprzednich szczytów. Od dołu natomiast kluczowe wsparcie stanowi poziom wspominany na początku.
#AUDUSD
Cena w dniu wczorajszym wybiła dolne ograniczenia kanału cenowego i zeszła lekko w dół. Aktualnie jednak ponownie widzimy lokalny ruch wzrostowy. Cały ruch zwyżkowy nie wygląda jednak na nowy impuls, bardziej przypominając korektę. Warto więc wyznaczyć kluczowe opory. W mojej analizie wyróżniłem dwa miejsca: pierwszym z nich (słabszym, w mojej opinii) jest połączenie poziomu Fibonacciego 38.2, zniesienia zewnętrznego Fibo 161.8 oraz strefy S/R, natomiast drugim (silniejszym) konfluencja okrągłego poziomu 0.9500, potencjalnej formacji harmonicznej nietoperza oraz silnej strefy S/R. Gdybyśmy natomiast byli świadkami spadków najistotniejsze wsparcie stanowi w dalszym ciągu poziom niedomkniętej luki cenowej.
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0