Z technicznego punktu widzenia – 20.11.2013
#EURUSD
Cena dynamicznie wybiła wczoraj kluczowy poziom oporu wypadający na zakończeniu fali (4) poprzedniego swingu, jednak mogło to być tylko fałszywe wybicie i aktualnie cena powinna dążyć do dolnego ograniczenia klina. Osobiście dalej jestem nastawiony spadkowo na tej parze walutowej, pomimo przebicia wspomnianego wczoraj istotnego oporu. W mojej opinii w obecnej sytuacji najlepszym sposobem będzie obserwowanie zachowania ceny na odpowiednich poziomach, co powinno dać nam jasną wskazówkę dla dalszego scenariusza. Od góry kluczowy opór stanowi poziom Fibonacciego 50.0 i górne ograniczenie klina. Od dołu natomiast istotne wsparcia stanowią: wpierw dolna linia klina (w mojej opinii może zostać wybita), a następnie re-test przebitego poziomu oporu w okolicach 1.3500.
#GBPUSD
Podobnie jak na EURUSD tutaj również byliśmy świadkami wzrostów w dniu wczorajszym, jednak nie zobaczyliśmy wybicia nowego szczytu w lokalnym trendzie wzrostowym. Aktualnie na wykresie możemy zobaczyć wyraźne wyhamowanie silnego trendu wzrostowego zapoczątkowanego 12 Listopada co może świadczyć o tym, iż czeka nas mocniejszy ruch w dół. W takim przypadku kluczowym wsparciem powinien okazać się okrągły poziom 1.6000, na którym grupują się: zniesienie Fibonacciego 50.0, strefa S/R oraz re-test przebitej linii trendu. W przypadku wzrostów, w mojej opinii najważniejszymi wsparciami pozostają: miejsca ostatnich szczytów oraz konfluencja poziomu Fibonacciego 78.6 oraz strefy S/R.
#NZDUSD
Cena wczoraj wręcz książkowo zareagowała na połączeniu korekty prostej AB=CD oraz formacji harmonicznej Gartley-a, a dnia dzisiejszego kontynuuje spadki. Aktualnie kluczowymi poziomami powinny być: Od góry opór wynikający z opisywanej konfluencji oraz znajdujący się nieco wyżej poziom ostatniego szczytu połączony z okrągłym poziomem 0.8400, natomiast od dołu zgrupowanie silnej strefy S/R, zniesienia Fibonacciego 38.2 oraz poziomu 0.8200.
#AUDUSD
W dniu wczorajszym, cena po utworzeniu podwójnego szczytu na poziomie Fibonacciego 61.8 zareagowała wyraźnym spadkiem. Aktualnie znajdujemy się w miejscu kluczowej konfluencji: poziomu Fibonacciego 38.2, geometrii 100% w korekcie pędzącej oraz dolnej linii kanału cenowego i w mojej opinii może czekać nas mocniejszy ruch wzrostowy. Gdyby tak się stało kluczowe poziomy oporu wypadają w okolicach ostatniego lokalnego szczytu, a następnie opisywanych ostatnio okolicach poziomu 0.9500. W przypadku wybicia wspominanego miejsca najistotniejsze wsparcie w dalszym ciągu stanowi niedomknięta luka cenowa.
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0