Walutowy Brief – Waluty surowcowe cieszą się ze słabości dolara, 15.10.2018
USD
Dolar amerykański zaczął tydzień od osłabienia, szczególnie po gorszych od oczekiwań danych makroekonomicznych. Miesięczna sprzedaż detaliczna wykazała spadek o -0,1%, zamiast oczekiwanych 0,4%, a sprzedaż detaliczna wyniosło jedynie 0,1%, zamiast 0,7%. Jutro nie poznamy żadnych ważnych publikacji dla dolara amerykańskiego.
USD/JPY nadal znajduje się pod presją podażową. Cena testuje wsparcie na poziomie 111,80 i korekta do średnich kroczących na wykresie H4, może być dobrą okazją do sprzedaży. Jedynie przebicie 112,50 wskaże na powrót popytu i dalszy wzrost.
GBP
Kabel zaczął tydzień z łuki spadkowej z powodu braku porozumienia obu stron podczas negocjacji ws. Brexitu. Premier May jednak później zaznaczyła, że negocjacje zbliżają się do finału, co pozytywnie wpłynęło na walutę i pomogło zamknąć lukę. Jutro będzie ważny dzień dla Kabla, ponieważ poznamy dane z rynku pracy.
GBP/USD odbiło się od WM2 i na moment pisania analizy testuje od dołu średnie kroczące na wykresie H4. Powrót powyżej 1,3180 wskaże ma duże prawdopodobieństwo dalszego wzrostu, niemniej jednak najpierw musimy mieć dobry odczyt z rynku pracy. Kolejne wsparcie znajduje się na poziomie 1,3035.
Waluty surowcowe (AUD, NZD, CAD)
Waluty surowcowe najbardziej się ucieszyły z osłabienia dolara i nawet Loonie, który w zeszłym tygodniu był najsłabszą walutą surowcową, odrobił część strat. Najlepiej się czuje Kiwi i dzisiejszy kwartalny odczyt CPI może poprawić lub pogorszyć sytuację na danej walucie.
NZD/USD odbiło się od zielonej strefy miesięcznej i oprócz tego cena potrafiła przebić średnie kroczące na wykresie H4, wraz z tworzeniem coraz wyższych lokalnych szczytów. Dana para walutowa może dać dobrą okazję do kupna w przypadku korekty do średnich na wykresie H1 i H4, co powinni śledzić kupujący.
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0