Analiza bieżąca #AUDUSD, #AUDNZD, #GBPJPY – 19.12.2013
#AUDUSD
Teraz, gdy już wiadomo, że FED rozpoczął wycofywanie się z QE3, a dolar prawdopodobnie będzie rósł w siłę, można na #AUDUSD wyznaczać kolejne docelowe, średnioterminowe wsparcia. Pierwszym z nich jest wymieniony przez Stevensa Glenn, przewodniczącego RBA, poziom 0,8500. Za pomocą mierzeń Fibonacciego można sprawdzić czy poziom ten faktycznie jest istotny, czy była to może od tak rzucona liczba. Okazuje się, że niewiele ponad 0,85 wypada zniesienie równo połowy wzrostów rozpoczętych w 2008r. Istotność potwierdzają także mierzenia zniesień zewnętrznych największej korekty wzrostowej (161,8%) oraz pierwszego impulsu spadkowego (150%). Dodatkowo poziom potwierdzony jest przez reakcję ceny w tej okolicy w przeszłości. Można zatem stwierdzić nie bez przyczyny reakcja rynku na słowa Stevensa Glenna była tak wyraźna. Poniżej znajduje się równie istotna strefa wsparcia w okolicy 0,8070.
W krótszym horyzoncie czasowym cena porusza się w kanale spadkowym i aktualnie znajduje się przy jego dolnym ograniczeniu, czyli cena pomimo spadków przez 9 tygodni z rzędu nadal posiada siłę, aby przyspieszać swój ruch na południe. Największe korekty w tym trendzie jak i impulsy maja podobne długości, dlatego w ten sposób można wyznaczyć docelowy poziom wsparcia dla obecnego ruchu. Po przebiciu poprzednich dołków z sierpnia należy spodziewać się powrotu ceny w celu testu tego poziomy od dołu.
#AUDNZD
W relacji AUD i NZD ten pierwszy od dłuższego czasu mocno traci i obecnie cena znajduje się blisko historycznych minimów, a tam z pewnością powinien pojawić się przynajmniej chwilowy popyt. Zrealizowany został zasięg wybicia z konsolidacji (korekty płaskiej), dlatego prawdopodobny jest powrót ceny w okolice linii trendu (z wykresu miesięcznego) i wtedy dopiero atak na historyczną strefę popytową.
#GBPJPY
Silne wzrosty podczas wczorajszego dnia potwierdziły kontynuację trendu umacniającego funta. Po przebiciu ostatnich szczytów cena powróciła testując je od góry, natomiast niewykluczony jest drugi impuls spadkowy, którego zasięg mógłby znieść już 38,2% ruchu wzrostowego.
Jako, że znajdujemy się już powyżej zniesienia 38,2% spadków z interwału miesięcznego, a kolejne zniesienie 50% jest jeszcze dość daleko to zasięg obecnego ruchu można prognozować za pomocą zniesień zewnętrznych korekt spadkowych (rys. 5). W ten sposób otrzymujemy strefę 172,20-172,40 pomiędzy zniesieniami 161,8% i 200%.
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0