Analiza bieżąca #USDCAD i #NZDUSD – 27.10.2013
#USDCAD
Przez cały tydzień na tej parze tworzył się silny trend wzrostowy dając wiele okazji inwestycyjnych. Jak pisałem w poniedziałkowym wpisie wcześniejszy ruch spadkowy był korekta prostą i obecnie podążamy ku górnemu ograniczeniu spadkowego kanału cenowego. Możliwe, że jeszcze w tym roku jeszcze zobaczymy notowania tej pary ponownie na poziomie 1,06. Na środowym posiedzeniu BoC (Bank of Canada) została podjęta decyzja o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie 1,00%, jednak to co osłabiło kanadyjskiego dolara to przyjęcie przez BoC bardziej akomodacyjnej polityki pieniężnej. Takie podejście członków Banku Kanady potwierdza obawy o zastój gospodarczy w tym kraju.
Cały ruch ku górze został zrobiony bez bardziej znaczącej korekty, co spowodowało, iż wskaźnik RSI na interwale H4 znajduje się znacznie powyżej poziomu wykupienia. Cena respektuje zniesienia zewnętrzne Fibonacciego i aktualnie zniesienie 127,2% stanowi silny opór, szczególnie, że notowania są bardzo blisko górnego ograniczenia wzrostowego kanału cenowego. Jest to niejako wskazówka, że kolejne zniesienia zewnętrzne również powinny być zauważone przez inwestorów. Na uwagę w szczególności zasługuje zniesienie 161,8%, które wypada prawie idealnie na równości zasięgu impulsów.
Pomimo silnego trendu wzrostowego na początku następnego tygodnia należy spodziewać się najpierw korekty, która może być dobrą okazją do podłączenia się do trwającego trendu. Sygnałem zapowiadającym zbliżającą się przecenę jest utworzona potrójna dywergencja na wskaźniku MACD na interwale m30 i widocznie słabnący trend.
Wybicie z utworzonego klina dołem będzie sygnałem do korekty, której zasięgiem powinien być jeden z poprzednich dołków.
#NZDUSD
Na nowozelandzkim dolarze natomiast dla odmiany wyszukiwać należy końca korekty spadkowej. W poniedziałek notowania z mocnym impetem przebiły zniesienie 78,6%, aby praktycznie natychmiast zawrócić i przez resztę tygodnia równie dynamicznie spadać. Tygodniowa świeca zakryła swym korpusem całą poprzednią świece tworząc formację objęcia bessy i zatrzymując się na zniesieniu 61,8%, które może być punktem zwrotnym, spodziewałbym się jednak pogłębienia korekty w następnym tygodniu.
Cena przebiła ważne wsparcia jakim jest linia trendu wzrostowego (spowolniona) oraz równość zasięgu z poprzednią korektą (rysunek 5). Wskaźnik RSI jest blisko poziomu wyprzedania więc nie można wykluczyć scenariusza odwrotu ceny już w tym miejscu – oznaczało by to fałszywe wybicie wcześniej wymienionych wsparć.
Na ostatnim rysunku (6) widać, że 20 pipsów poniżej obecnego poziomu cenowego znajduje się równość impulsów spadkowych, a dotarcie ceny w ten rejon oznaczałoby możliwość utworzenia się korekty prostej z zachowaniem geometrii 100%. Poniżej zasięg 127,2% pokrywa się z bardzo silnym wsparciem jakim jest ostatni potwierdzony dołek – jest to również potencjalne miejsce dotarcia i odwrotu ceny.
Cały następny tydzień będzie obfitował w liczne dane z amerykańskiej gospodarki, dlatego na obu parach #USDCAD i #NZDUSD można spodziewać się zwiększonej zmienności.
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0