Analiza bieżąca #Złoto, #Srebro, #Ropa – 01.12.2013
#Złoto
Złoto po dynamicznych spadkach tworzy tzw. bazę, która wspiera się na zniesieniu 78,6% oraz na linii poprowadzonej po dołkach w taki sposób, że może ona stanowić linię szyi formacji Głowy i Ramion, której zasięg w razie realizacji wynosi około $1070. Baza ta stanowi dobre miejsce pod wybicie w górę, które powinno być jedynie korektą spadków. Popyt na na fizyczne złoto wzrósł, jednak wartość złota kształtowana jest przede wszystkim przez kapitał spekulacyjny, a z tej strony zdecydowanie dominuje w ostatnim czasie podaż – przede wszystkim w obawie przed umocnieniem dolara, które może (i powinno) nastąpić po ogłoszeniu decyzji w sprawie wycofywania QE przez FED.
Przebicie poziomu $1254 przez cenę będzie sygnałem do kontynuacji ruchu w górę, który zakończyć się powinien w okolicy $1278 (rys. 2). Znajduje się tam zgrupowanie współczynników Fibonacciego różnych mierzeń. W razie dalszych spadków po pokonaniu zniesienia 78,6% celem będzie $1200, a następnie $1080.
#Srebro
Na dziennym wykresie srebra wyrysowała się formacja harmoniczna Gartleya wzrostowego, która idealnie pasuje do scenariusza umocnienia w najbliższych dniach na dodatnio skorelowanym złocie. Cena powinna znaleźć opór w strefie pomiędzy $20,60 a $21,00. Silniejsze wzrosty mogą przynieść np. publikacje znaczenie gorszych od oczekiwań publikacji danych markoekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych (w piątek najważniejsze z nich, czyli tzw. payrolls’y).
#WTI
Cena amerykańskiej ropy dotarła do zakładanego miejsca – dolnego ograniczenia kanału cenowego. Piątkowa świeca po silnym odbiciu i późniejszych spadkach ukształtowała się w formację odwróconego młota, która sugeruje przyszłe wzrosty. Należy uważać z pozycjami krótkimi, a końca ewentualnej korekty wzrostowej szukać w okolicach $95, 30 – przy silniejszych wzrostach na uwagę zasługuje strefa oporu w okolicy $98. Obecne poziomy cenowe są newralgicznym miejscem, gdyż przebicie dolnego ograniczenia kanału może przyczynić się do akceleracji spadków. Zwiększające się wydobycie ropy w USA wciąż wywołuje presję podażową na rynku tego surowca.
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0