Analiza PLN – EURPLN kontynuuje silny impuls spadkowy
Miniony tydzień stał pod znakiem stabilizacji kursu złotego względem najważniejszych światowych walut. Warto jednak zwrócić uwagę na kontynuację silnego trendu spadkowego na parze EURPLN, który spadł już w okolice 4.10. Ewentualne uspokojenie sytuacji w Chinach oraz osiągniecie porozumienia w sprawie Grecji powinno wspierać złotego w średnim terminie.
EURPLN spadnie poniżej 4.10?
Po wyłamaniu się ceny z lokalnego kanału cenowego, strona podażowa zdołała zaatakować strefę wsparcia w rejonie cenowym 4.10. W przypadku przebicia wskazanego poziomu i kontynuacji spadków, spodziewam się testu strefy popytowej w okolicy 4.04 lub nieco niżej w pobliżu 4.02. Alternatywny scenariusz zakłada odbicie popytowe przynajmniej do oporu 4.15.
W punktu widzenia niższego interwału czasowego warto zwrócić uwagę na lokalny opór w okolicy 4.13. W przypadku jego przełamania otwiera się droga do ataku na w/w poziom 4.15.
GBPPLN wraca powyżej poziomu 5.90
Ostatnie odreagowanie wzrostów doprowadziło do testu zniesienia Fibonacciego 38,2%, wypadającego w okolicy poziomu wsparcia 5.77. Miniony tydzień to jednak powrót do wzrostów, co wyniosło kurs ponownie powyżej 5.90. Obecnie spodziewam się dociągnięcia wzrostów przynajmniej w okolice lokalnej strefy podażowej 5.96. Kluczowym wsparciem w dalszym ciągu pozostaje okolica 5.77.
Przed nami kolejna fala wzrostowa na USDPLN?
Ostatnie spadki na parze USDPLN nie trwały zbyt długo i zatrzymały się już w okolicy lokalnej linii trendu spadkowego, gdzie mogliśmy obserwować reakcję popytową. W tej chwili kluczowym wydaje się być rejon 3.81, którego wybicie powinno wynieść stronę popytową na nowe lokalne maksima, które prawdopodobne będą znajdować się w pobliżu oporu 3.90.
CHFPLN testuje strefę popytową
W ostatnim tygodniu mogliśmy obserwować kontynuację umacniania się złotówki względem franka szwajcarskiego. Przełożyło się to na dotarcie notowań w okolice lokalnej strefy popytowej 3.93. Obecnie spodziewam się przynajmniej krótkoterminowej reakcji wzrostowej. Ewentualne wybicie powinno przełożyć się na test kolejnej strefy wypadającej w okolicy 3.88.
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0