Analiza PLN – Powrót wyprzedaży złotówki
Podsumowanie:
- Polska złotówka wyraźnie straciła w zeszłym tygodniu
- Na większości par lokalnie powrócił trend wzrostowy
Zeszły tydzień minął pod znakiem deprecjacji polskiej złotówki w skali, która nie była widziana od początku bieżącego roku. Przede wszystkim polska waluta traci ze względu na ucieczkę kapitału z emerging markets oraz wciąż narastające ryzyko polityczne. Jak wygląda sytuacja techniczna na poszczególnych walorach?
EURPLN
Notowania pary EURPLN wyraźnie podążają na północ. Po wybiciu lokalnego poziomu Overbalance w skali dziennej ponownie znajdujemy się w trendzie wzrostowym. Celem dla wzrostów jest poziom 4,4023, gdzie mieści się zniesienie 61,8% ruchu spadkowego oraz projekcja 161,8% równości fal wzrostowych. Niemniej jednak w tych okolicach istnieje możliwość wystąpienia jedynie lokalnej korekty, po której powinien nastąpić atak w okolicę zniesienia 78,6% ruchu spadkowego.
USDPLN
Notowania pary USDPLN podążają obecnie do przetestowania linii szyi zrealizowanej formacji głowy z ramionami. Dodatkowo w tych okolicach wypada zniesienie 50% ruchu spadkowego, które stanowi dodatkowe wsparcie i zarazem poziom docelowy dla wzrostów.
CHFPLN
Notowania pary CHFPLN docierają do poziomu równości fal wzrostowych w ruchu spadkowych, czyli poziomu Overbalance, który stanowił poziom docelowy dla wzrostów. Niemniej jednak rozpatrując dynamikę wzrostów i sytuację na pozostałych parach z polską złotówką należy stwierdzić, iż istnieje duże prawdopodobieństwo, że ten poziom zostanie przebity i nowym celem stanie się wyższa strefa zasady zamiany biegunów.
GBPPLN
Notowania pary GBPPLN dotarły do pierwszego poziomu docelowego po wybiciu Overbalance. W wypadku przebicia pierwszej strefy zasady zamiany biegunów celem stanie się wyższa ze stref zaznaczona na powyższym zrzucie.
Komentarze 0