Analiza PLN – Przejściowe umocnienie złotówki
W ubiegłym tygodniu złotówka się umocniła, co było scenariuszem przeze mnie oczekiwanym. Obecnie notowania wielu par z polskim złotym zbliżają się do ważnych wsparć, które mogą zakończyć aprecjację PLN, z którą mieliśmy ostatnio do czynienia.
EURPLN
W dalszym ciągu zasięgiem docelowym dla notowań pary EURPLN jest poziom równości korekt w trendzie wzrostowym i poziom zasady zamiany biegunów, które razem to tworzą strefę wsparcia. Obrona poziomu 4,37 będzie oznaczać, że prawdopodobnie para EURPLN powróci do trendu wzrostowego.
USDPLN
Notowania pary USDPLN znajdują się na poziomie zasady zamiany biegunów, czyli głównej strefy wsparcia na ten moment. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że strefa ta zostanie przebita i dojdzie do testu niższej strefy popytowej. To dopiero od tego miejsca mogłaby dojść do kontynuacji wzrostów.
CHFPLN
Notowania pary CHFPLN dotarły natomiast do kluczowego wsparcia w postaci strefy zasady zamiany biegunów oraz poziomu równości korekt, która w tym przypadku przyjmuję formę formacji One2One. W związku z tym istnieje większe prawdopodobieństwo wzrostów od poziomu 3,95 niż dalszych spadków w krótkim terminie.
GBPPLN
Notowania GBPPLN poruszają się dalej w lokalnym trendzie bocznym, co ma związek z tym, że zarówno funt jak i złotówka są ostatnio bardzo słabymi walutami. W połączeniu daje to właśnie trend boczny. Na ten moment najważniejsza pozostaje więc strefa popytowa, która stanowi wsparcie dla notowań i wyższy poziom zasady zamiany biegunów, który stanowi opór.
Komentarze 0