Analiza PLN – Punkt decyzyjny
Kolejny już tydzień pary z polską złotówką testują kluczowe wsparcia. Silne spadki w zeszłym tygodniu sugerują, że pod naporem podaży możemy znaleźć się na niższych poziomach.
EURPLN
Na notowaniach pary EURUSD cały czas obserwujemy walkę o utrzymanie się powyżej poziomu równości korekt w trendzie wzrostowym. Wsparcie jest wyjątkowo silne, gdyż pomimo samego Overbalance (równość korekt) wypada również na tym poziomie zasada zamiany biegunów. Ponadto poniżej występuje strefa popytowa, projekcja 112,8% równości korekt oraz na poziomie 4,3328 równość fal spadkowych, która pozostaje obecnie ostatecznym wsparciem. Po jego ewentualnym wybiciu otworzyłaby się droga do poziomu 4,22.
USDPLN
Notowania pary USDPLN z kolei w dalszym ciągu utrzymują się powyżej projekcji 112,8% równości korekt w trendzie wzrostowym. Niemniej jednak w dalszym ciągu występuje duże prawdopodobieństwo, że poziom ten zostanie pokonany i zobaczymy spadki do strefy zasady zamiany biegunów w okolicy poziomu 3,85.
CHFPLN
Na notowaniach pary CHFPLN wyrysowała się czytelna formacja głowy z ramionami. Co więcej, potencjalna linia szyi wypada dokładnie na środkowej strefie zasady zamiany biegunów, co dodatkowo umacnia wymowę formacji. W wypadku przełamania wskazanego wsparcia, celem dla notowań byłyby okolice nawet 3,80.
GBPPLN
Para GBPPLN jest najbardziej zmienną parą z polską złotówką w ostatnim okresie. Ma to związek przede wszystkim z dynamicznie wyprzedawanym funtem. Obecnie notowania docierają do kluczowego wsparcia, na które składa się równość fal spadkowych oraz zniesienie wewnętrzne 78,6%. Taki klaster charakteryzuje formację harmoniczną Gartleya. Pomimo, że nie jest ona prawidłowo umieszczona w trendzie to wsparcie to powinno jednak przynajmniej rozpocząć lokalną korektę.
Komentarze 0