Analiza techniczna #AUDUSD, #AUDCHF, #NZDUSD, #USDCAD – 04.03.2014
#AUDUSD
Dzisiaj w godzinach porannych Bank Rezerwy Australii podjął decyzję o pozostawieniu stóp procentowych na poziomie 2,5%. Po silnych wahaniach w czasie ogłoszenia tego komunikatu cena na parze AUDUSD ustabilizowała się na wcześniejszym poziomie. W swoim oświadczeniu RBA stwierdza, że polityka pieniężna banku pozostanie akomodacyjna, jednak zwraca także uwagę na rosnące ceny nieruchomości, które napędzane są przez tani koszt pieniądza. Zjawisko powstania bańki spekulacyjnej może być szczególnie niekorzystne, przy pogarszającej się ogólnej koniunkturze w tym kraju. Zagrożeniem może być rosnące bezrobocie, a także czynniki zewnętrzne takie jak spowolnienie gospodarcze w Chinach, czy spadek cen surowców. Wszystkie te czynniki będą ważne dla AUD, a dla inwestorów istotne będą kolejne odczyty z Australii, których w najbliższych dwóch tygodniach jest sporo. Dzisiejszej nocy publikowana będzie zmiana PKB, w której analitycy spodziewają się niewielkiego przyspieszenia do 0,7% kw/kw – każde zaskoczenie będzie miało istotny wpływ na dalsze zachowanie się waluty tego państwa.
Na parze z USD wpływ będą miały również wydarzenia na Ukrainie oraz zbliżające się ważne odczyty z USA (np. z rynku pracy). Sytuacja techniczna obecnie wygląda pro-spadkowo, jednak cały ruch w dół może być jedynie korektą. Niewiele pipsów pod obecnym dołkiem w okolicy strefy popytowej znajduje się bardzo ważne zgrupowanie mierzeń Fibonacciego, gdzie byki powinny ponownie zaatakować. Jest tam zniesienie 50% całego ruchu w górę, a także zasięg 127,2% i zniesienie zewnętrzne 161,8% największej korekty wzrostowej. Rynek może jednak chcieć przetestować zniesienie 61,8%, które potwierdzone jest dodatkowo przez zasięg 161,8% (również bardzo silna konfluencja poziomów Fibonacciego) i strefę, która w szerszym ujęciu (interwał D1) może wyznaczać koniec prawego ramienia formacji ORGR.
#AUDCHF
Po opadnięciu emocji związanych z Ukrainą frank szwajcarski, podobnie jak inne waluty uważane za bezpieczne, został wyprzedawany. Stworzyło to możliwość realizacji formacji ORGR, która z założenia jest układem mającym odwrócić obecny trend, a zatem w przypadku przekroczenia linii szyi spodziewać można się dalszego ruchu w górę, którego zasięg można oceniać na 0,8750 – przy pomyślnych danych z Australii. Gospodarka Szwajcarki wykazuje jednak dobrą kondycję, dlatego ewentualne wzrosty nie powinny być dynamiczne, szczególnie że istnieje ciągle ryzyko związane z wydarzeniami na wschodzie.
#NZDUSD
Cena na tej parze dotarła kolejny raz do kluczowej strefy podażowej, jednak reakcja sprzedających jest zdecydowanie słabsza niż wcześniej. Wynika to ze zbliżającej się decyzji RBNZ ws. stóp procentowych i oczekiwania, co do ich podwyższenia o 0,25% – stanowi to w dalszej perspektywie bodziec do wzrostów i do przebicia omawianej strefy. Pierwszy sygnał, czyli przebicie górnego ograniczenia kanału cenowego już się zrealizował, a newralgicznym momentem będzie pokonanie zniesienia 78,6%, które otworzy drogę na nowe szczyty. Gdyby jednak w wyniku np. umocnienia dolara rynek mocniej spadł, to dogodnym poziomem do kupna jest dno w okolicy zniesienia 38,2%.
#USDCAD
Jutro również ważna decyzja odnoście stóp procentowych w Kanadzie, dlatego na uwagę zasługuje para z CAD. Gdyby obecny ruch w górę był kontynuowany to górne ograniczenia dwóch kanałów cenowych byłyby silnym oporem (wraz z geometrią 100%), natomiast jeżeli utrzyma się presja na spadki to docelowym miejscem, gdzie cena przynajmniej w krótkim terminie powinna zareagować wzrostami, jest zniesienie 61,8% potwierdzone równością fal spadkowych
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0