Analiza techniczna indeksów giełdowych 09.11.2014
#SP500
Cena na indeksie #SP500 nie zareagowała większym spadkiem na rejon ostatniego maksimum 2014 i obecnie kontynuuje tworzenie nowych historycznych szczytów z czego ostatni zlokalizowany jest na poziomie 2032. W tej chwili najlepszym rozwiązanie jest oczekiwanie na korektę przynajmniej w okolice wspomnianego wyżej przebitego szczytu 2014. Maksymalny zasięg ruchu korekcyjnego oceniam na konfluencje poziomu wsparcia 1980, zniesienia Fibonacciego 23,6% oraz wybitego dolnego ograniczenia kanału cenowego.
W celu określenia potencjalnego zasięgu dla kontynuacji ruchu w kierunku północnym należy przejść na wykres w skali tygodniowej. Potencjalnym obszarem realizacji całości obecnego ruchu jest górne ograniczenie wzrostowego kanału cenowego w rejonie 2070-2080.
#DAX30
Pomimo silnego impulsu wzrostowego, który trwa od kilku tygodniu na wykresie DAX-a ostatnia podażowa piątkowa świeca, która powstała w okolicy poziomu oporu 9400 nie napawa optymizmem przed kolejnym tygodniem, przynajmniej w ujęciu krótkoterminowym. Z tego powodu spodziewam się odreagowania, które pierwsze problemy powinno napotkać w okolicy lokalnego wsparcia 9150, gdzie wypada współczynnik Fibonacciego 50%.
Dodatkowe potwierdzenie możliwości zatrzymania się ceny w tym miejscu znajdujemy na interwale czasowym H4. Wyznaczony kanał cenowy a konkretnie jego dolne ograniczenie wypada w okolicy konfluencji wspomnianej w opisie interwału D1. Górne ograniczenie opisanego kanału znajduje się w rejonie poziomu 9600, co wyznacza na potencjalny zasięg dla kontynuacji wzrostów.
#N225
Po okresie dynamicznych wzrostów notowania najważniejszego japońskiego indeksu giełdowego wpadły w okres lokalnej konsolidacji, z której wybicie powinno określić kierunek dalszy kierunek ceny. Lepszą sytuacją będzie niewątpliwie przełamanie dolnego ograniczenia konsolidacji, gdyż stworzy to okazję do podłączenia się do trendu wzrostowego. Docelowym poziomem dla strony podażowej jest w dalszym ciągu wsparcie 16300 zdefiniowane na podstawie ostatnio przebitego maksimum.
#CAC40
Dolne ograniczenie wybitego szerokiego kanału cenowego w dalszym ciągu doskonale sprawdza się jako obszar oporu. Dodatkowo w tym rejonie znajduje się lokalna strefa podażowa, która jest bezpośrednio odpowiedzialna za piątkowe spadki. W przypadku przełamania wskazanej strefy cena nie będzie miała zbyt wiele miejsca na rozwinięcie wzrostów ze względu na bliskość kolejnego poziomu oporu 4330. Maksymalny zasięg dla byków w tym momencie oceniam na okolicę linii trendu spadkowego.
Bardzo prawdopodobne, że przed ewentualną kontynuacją ruchu w kierunku północnym cena będzie chciała jeszcze pogłębić ruch korekcyjny. W tym celu notowania powinny przełamać atakowany obecnie poziom wsparcia 4150. Jeżeli wskazany scenariusz będzie się realizował, dobrym miejscem na zakończenie korekty wydaje się silne wsparcie 4100, gdzie wypada konfluencja dwóch współczynników Fibonacciego 38,2%.
#FTSE100
Kurs indeksu #FTSE100 powoli aczkolwiek konsekwentnie zbliża się do rejonu docelowego dla strony popytowej czyli konfluencji przebitej linii trendu wzrostowego oraz poziomu oporu 6630. W przypadku przełamanie wskazanego obszaru otwiera się droga do kontynuacji ruchu wzrostowego z pierwszym celem w okolicy 6750.
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0