Analiza techniczna indeksów giełdowych 25.05.2014
Od tego tygodnia zostają wprowadzone drobne zmiany w analizowanych indeksach. Miejsce SP500 zajmie japoński Nikkei 225. Zmiana podyktowana jest zbyt dużą korelacją pomiędzy wykresami DJI30 a SP500.
#DJI30
Poziom wsparcia 16350, znajdujący się w okolicy zniesienia Fibonacciego 23,6%, okazał się zbyt mocny dla strony podażowej. W środę nastąpiła gwałtowna reakcja popytowa, która spowodowała, że ponownie znaleźliśmy się powyżej poziomu 16500. Wszystko to sprawia, że na początku przyszłego tygodnia możemy być świadkami ataku na nowo powstały szczyt 16690.
Z perspektywy niższego interwału widać, iż obecnie jesteśmy w obrębie opisywanej tydzień temu strefy podażowej typu SBS. Ze względu na dosyć silny impuls popytowy uważam, że strefa zostanie pokonana i strona popytowa przetestuje ostatnie maksimum. Jeżeli w w/w strefie pojawi się podaż, ewentualna korekta może zakończyć się na poziomie wsparcia 16485, gdzie występuje zniesienie Fibonacciego 38,2% ostatniego ruchu wzrostowego.
#DAX30
Na najważniejszym niemieckim indeksie giełdowym byki ponownie zdołały doprowadzić notowania w okolice maksimum zlokalizowanego na okrągłym poziomie 9800. Przebicie wskazanego poziomu powinno potwierdzić kontynuacje trendu wzrostowego i zdynamizować wzrosty. Pierwszym wsparciem dla ewentualnego odreagowania to obroniony już w minionym tygodniu poziom 9600.
Jeżeli historyczny szczyt 9800 zostanie obroniony, wtedy prawdopodobnie cena przejdzie stan konsolidacji pomiędzy ów maksimum a poziomem wsparcia 9600. Gdyby cena wybiła się dołem z ewentualnej konsolidacji (co jest mało prawdopodobne) wtedy powinniśmy zobaczyć atak na istotny poziom wsparcia w okolicy poziomu 9400.
#N225
Wykres indeksu #N225 dotarł do bardzo ważnej z punktu widzenia krótko oraz średnioterminowego konfluencji współczynnika Fibonacciego 61,8%, górnego ograniczenia kanału cenowego oraz ostatniego maksimum. Jeżeli cenie uda się przebić ów rejon wtedy zostanie otwarta droga do strefy podażowej w pobliżu poziomu 15000, gdzie wypada równość z ostatnim ruchem wzrostowym.
Przed potencjalnym wybiciem spodziewam się ruchu korekcyjnego co najmniej w okolice przebitego ostatnio szczytu 14480, który znajduje się tuż nad współczynnikiem Fibonacciego 50%. W przypadku gdyby korekta miałaby się pogłębić, to dobrym miejscem na zajęcie pozycji długiej jest konfluencja dwóch zniesień Fibonacciego 38,2%.
#CAC40
Na plusie tydzień zakończył francuski indeks giełdowy #CAC40. Początek tygodnia przyniósł pro wzrostową formację młota na interwale czasowym D1. Formacja powstała w wyniku reakcji na strefę popytu z niższego interwału czasowego. Obecnie tak jak na pozostałych indeksach spodziewam się pokonania obecnych maksimów zlokalizowanych na poziomie 4500 i kontynuacji ruchu w kierunku północnym.
#FTSE100
Przez ostatni tydzień niewiele zmieniło się na wykresie indeksu #FTSE100. Cena w dalszym ciągu konsoliduje w pobliżu szczytu umiejscowionego na poziomie 6855. W tej chwili ciężko prognozować dalszy ruch ceny. Jeżeli przyszły tydzień przyniesie głębszą korektę, można zastanowić się nad zajęciem pozycji długich w okolicach poziomu wsparcia 6665, w ramach którego mamy również zniesienie Fibonacciego 50% oraz lokalną strefę popytową.
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0