Analiza techniczna indeksów giełdowych 28.09.2014
#SP500
Notowania indeksu #SP500 kontynuują ruch korekcyjny, który w tym tygodniu zdołał przełamać istotne wsparcie zlokalizowane na poziomie cenowym 1980. Aktualnie spodziewam się kontynuacji odreagowania przynajmniej w okolice kolejnego wsparcia 1940, gdzie wypada współczynnik Fibonacciego 61,8% oraz dolne ograniczenie wzrostowego kanału cenowego. W przypadku przełamania wskazanego rejonu oczekuję zdynamizowania ruchu spadkowego, który powinien osiągnąć kluczowy poziom 1890.
Z punktu widzenia interwału H4 cena testuje równość z ostatnią korektą w lokalnym trendzie spadkowym. W momencie gdy wskazana równość zostanie wybita możemy zobaczyć kontynuacje ostatnich wzrostów, które mogą przetestować strefę podażową wyznaczoną w okolicy poziomu cenowego 1990.
#DAX30
Miniony tydzień stał pod znakiem spadków na najważniejszym niemieckim indeksie giełdowym. W tej chwili strona podażowa testuje współczynnik Fibonacciego 50% wyznaczony na podstawie ostatniego większego ruchu wzrostowego. W przypadku kontynuacji spadków, niedźwiedzie nie mają zbyt wiele miejsca na rozwiniecie spadków, gdyż niewiele niżej znajduje się poziom wsparcia 9400. Maksymalny zasięg dla ruchu korekcyjnego oceniam na okolice długoterminowej linii trendu wzrostowego.
Przed potencjalną kontynuacją spadków spodziewam się wcześniejszej korekty, która powinna osiągnąć lokalną linię trendu spadkowego, w ramach której wypada poziom oporu 9600 oraz współczynnik Fibonacciego 38,2%. Przebicie w/w linii trendu spadkowego będzie sygnałem dla inwestorów do kontynuacji ruchu w kierunku północnym, który ma szanse dotrzeć do oporu 9800.
#N225
Cena na wykresie japońskiego Nikkei kilkukrotnie w tym tygodniu atakowała kluczowe maksimum zlokalizowane na poziomie cenowym 16300. W momencie gdy dojdzie do wybicia wskazanego maksimum prawdopodobnie dojdzie do reakcji na zewnętrzne zniesienie Fibonacciego 161,8%, co może spowodować, że oczekiwane wybicie będzie fałszywe. Potencjalne odreagowanie pierwsze problemy powinno napotkać w rejonie górnego ograniczenia wybitej formacji klina wzrostowego. Jeżeli notowania znajdą się ponownie w ramach wspomnianego klina, niedźwiedzie prawdopodobnie doprowadzą do testu poziomu wsparcia 15400.
#CAC40
Kurs indeksu #CAC40 w ostatnim tygodniu odbijał się od dwóch poziomów 4350 oraz 4420, co sprawia, że mamy do czynienia z lokalnym trendem bocznym. W tej sytuacji tradycyjnie oczekuję wybicia w jednym z kierunków co będzie determinowało dalszy ruch ceny. W momencie gdy dojdzie do przełamania górnego ograniczenia wskazanego trendu bocznego, najprawdopodobniej będziemy świadkami kolejnej próby ataku na linię trendu spadkowego. Wybicie podażowe w pierwszej kolejności przetestuje współczynnik Fibonacciego 50% a docelowo powinna być to konfluencja dolnego ograniczenia kanału cenowego oraz zniesienia Fibonacciego 61,8.
#FTSE100
Największe spadki z opisywanych indeksów zanotował w tym tygodniu #FTSE100. Po przebiciu ostatniego wsparcia 6650, kolejnym rejonem, gdzie niedźwiedzie będą miały problemy z kontynuacją ruchu to linia długoterminowego trendu wzrostowego. W przypadku przebicia opisanej linii trendu strona podażowa nie będzie miała miejsca na swobodne rozwinięcie ruchu ze względu na bliskość kluczowego minimum 6500.
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0