Analiza techniczna #Złoto, #USDCAD – 29.04.2014
#Złoto
Popyt na złocie odnalazł się po raz kolejny na strefie popytowej poniżej zniesienia 38,2%. Świeca tygodniowa utworzyła formację młota, która powinna być silnym sygnałem do wzrostów, tych jednak do tej pory nie widać. Głównie, dlatego że czynnikiem wspierającym byczą stronę rynku była Ukraina- czynnik przejściowy. Niestety każda pozycja na złocie jest obecnie obarczona ryzykiem nieprzewidywalnych doniesień w sprawie rozwoju sytuacji na Wschodzie. W tym tygodniu publikowane zostanę dane o zmianie zatrudnienia w Stanach Zjednoczonych, które będą miały duże znaczenie dla dolara, a zatem będą wywierać również znaczny wpływ na rynek złota.
Oczywiście powstaje szansa realizacji formacji podwójnego dna, co potwierdza dywergencja na wskaźniku RSI (rys. 2), jednak spodziewam się, że obecny ruch w górę nie będzie nowym impulsem, a jedynie trzecią falą korekty pędzącej lub nieregularnej. W tym drugim przypadku spodziewać można by się było ruchu do $1337, gdzie wypada konfluencja zniesienia 61,8% i zasięgu 127,2% pierwszej fali wzrostowej.
Kluczowy jednak będzie poziom $1307, którego przebicie oznaczać będzie realizację formacji odwróconej głowy i ramion. Jej zasięg mógłby wskazywać właśnie na dotarcie ceny do poziomu ze scenariusza korekty nieregularnej. Obecnie można spodziewać się krótkiego okresu konsolidacji, a moment decyzji inwestorów powinna wyznaczać linia trendu spadkowego – jeżeli nie zostanie pokonana, a podaż sprowadzi cenę poniżej linii ramion formacji ORGR to będzie to sygnałem do kontynuacji spadków do poziomu $1261 wyznaczonego w scenariuszu 2 tyg temu.
#USDCAD
Silny ruch po okresie stagnacji zobaczyliśmy dzisiaj na parze z dolarem kanadyjskim. Umocnienie CAD może jednak spotkać się ze zdecydowanym przeciwnym ruchem już o godzinie 21.30, kiedy to naczelny Banku Kanady wygłosi przemówienie. Jutro również poznamy miesięczną zmianę wzrostu gospodarczego Kanady.
Kurs USDCAD zbliża się ponownie do dolnej strefy szerszej konsolidacji. Wcześniejsze spadki prawie dotarły do równości z poprzednią największą korekta w trendzie. Gdybyśmy zobaczyli kontynuację spadków to kolejnymi wsparciami, gdzie przynajmniej chwilowo rynek powinien odreagować będą poziomy zaznaczone na rys. 4, z czego ostatecznym zasięgiem korekty powinno być zniesienie 38,2% (z interwału W1), do którego rynek zrobiłby powrót po uprzednim nieudanym ataku na zniesienie 50%.
W krótszym terminie rynek powinien odreagować na zniesieniu 61,8% zwyżki, które wypada na długoterminowej strefie wsparcia. W tej okolicy inwestorzy wierzący w dalsze osłabienie CAD i w zakończenie korekty powinni próbować dołączać do rynku zajmując pozycje długie.
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0