AUDUSD chodzi jak po sznurku! Co czeka nas na innych parach walutowych?
EURUSD w chwilowej konsolidacji.
W dniu wczorajszym na notowaniach głównej pary walutowej byliśmy świadkami dalszej przeceny i utworzenia kolejnego nowego lokalnego minimum. Aktualnie najprawdopodobniej cena tworzy jednak konsolidację. Uważam, że w najbliższym czasie warto więc zaczekać na wybicie ze wspomnianego trendu bocznego i ruch w jedną ze stron. Jeśli cena wybiłaby górą należy zwrócić uwagę na okolice konfluencji zniesienia Fibonacciego 61.8% oraz okrągłego poziomu 1.1300. Gdyby natomiast przeszła dołem pierwsze istotne wsparcie wypada nieco poniżej ostatniego dołka a tworzy je strefa S/R wyznaczona na zasadzie biegunów. W przypadku silniejszej przeceny warto dokładnie obserwować zachowanie inwestorów na opisanych wczoraj poziomach, widocznych na wykresie H4.
Flaga na GBPUSD zapowiedzią większej przeceny?
W dniu wczorajszym na tej parze walutowej byliśmy świadkami niewielkich wzrostów, których struktura utworzyła formację flagi. Uważam, że w najbliższym czasie powinniśmy być więc świadkami kolejnej przeceny na tym walorze. Aby jednak taki scenariusz rzeczywiście miał miejsce cena musi pokonać wpierw kluczowe wsparcie które wypada w okolicach okrągłego poziomu 1.5500 a także poprowadzonej po dołkach linii trendowej. Przebicie tego miejsca powinno spowodować mocniejszą zniżkę przynajmniej w rejony połączenia okrągłego poziomu 1.5400 oraz równości z poprzednią korektą w trendzie.
AUDUSD odbił od kluczowego wsparcia. Aktualnie ponownie testuje górne ograniczenie kanału cenowego!
Ostatnim instrumentem jaki chciałbym opisać w dzisiejszym wpisie ponownie są notowania dolara australijskiego do dolara amerykańskiego. W dniu wczorajszym na tym walorze byliśmy świadkami dalszej przeceny, aż do okolic kluczowego wsparcia, o którym pisałem już w zeszłym tygodniu. W miejscu tym cena wyraźnie się zatrzymała, a następnie zaliczyła większą zwyżkę. Aktualnie, ponownie znajduje się jednak na górnym ograniczeniu kanału cenowego. Wybicie go powinno spowodować silniejszy ruch wzrostowy. Jeśli z kolei czekałby nas spadek, warto ponownie zwrócić uwagę na rejony konfluencji równości z poprzednią korektą w trendzie, strefy popytowej oraz zniesienia Fibonacciego 78.6%.
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0