Czy AUDUSD wystarczy siły na zrealizowanie korekty AB=CD?
Podsumowanie:
- długoterminowo cena ma miejsce na dalsze spadki,
- reakcja na zasięg poprzedniej korekty,
- najbliższe przeszkody dla wzrostów.
Od już prawie 3 lat cena AUDUSD porusza się w spadkowym kanale cenowym, ostatnio jednak nastąpiła zwyżka kursu. Czy to oznacza promocję dla pozycji krótkich, czy może początek nowego ruchu?
Miejsce docelowe dla ceny
Notowania nie osiągnęły ważnego poziomu ostatniego długoterminowego dołka, aczkolwiek mamy na rynku odreagowanie, które swoim zasięgiem objęło ostatnią znaczącą korektę w tym trendzie. Warto tutaj zaznaczyć, że do strefy zaznaczonej zielonym kolorem cena ma jeszcze aż ponad 1000 pipsów. Chciałbym dodatkowo zauważyć, że notowania nie respektują linii trendu wyznaczonej po ostatnich dołkach, dlatego wstawiam ją czysto poglądowo.
Kluczowy poziom oporu na AUDUSD
Wyznaczona na podstawie ostatniej korekty projekcja 161.8% Fibonacciego, zasięg odcinka CD oraz strefa podażowa tworzą silną konfluencję, która jest dla mnie poziomem kluczowym dla wzrostów na AUDUSD. Muszę jednak zaznaczyć, że scenariusz dojścia ceny do tego poziomu (0.8139) zakłada wybicie górą z kanału spadkowego. Będzie to wymagało dużego zaangażowania ze strony kupujących.
Najbliższe przeszkody dla ceny
Na niższym interwale wyznaczyłem dwie strefy, które mogą potwierdzić lub zanegować scenariusz realizacji korekty AB=CD. Pierwsza jest to punkt C tej formacji, który przebity przesunie odcinek CD, co jednocześnie rozbije konfluencję. Natomiast druga, to szeroka strefa podażowa pomiędzy poziomem 0.7670, a 0.7780. Jeśli cena dotrze w ten obszar będę szukał krótkoterminowej sprzedaży, mając na uwadze dalszą perspektywę wzrostów, ponieważ realizacja tego scenariusza zakłada jego pokonanie.
W ramach dodatkowych potwierdzeń polecam spoglądać również na notowania miedzi, która w stosunku do AUDUSD ma ponadprzeciętną korelację. Nie pozostaje to bez znaczenia w kształtowaniu długoterminowych trendów.
Komentarze 0