Czy dolar wciąż będzie osłabiał się względem głównych par walutowych?
Geometria 100% pierwszym wsparciem na EURUSD.
W dniu wczorajszym na notowaniach głównej pary walutowej byliśmy świadkami niewielkiego spadkowego odreagowania. W mojej opinii wspomniany ruch zniżkowy nie dał jednak żadnych okazji na otwarcie pozycji długich. Aktualnie w dalszym ciągu oczekuję więc zejścia do pierwszego z wyznaczonych wczoraj wsparć, które znajduje się w miejscu konfluencji zniesienia Fibonacciego 50.0% oraz strefy S/R. Patrząc na wykres przedstawiony w skali H1, widzimy że aby cena dotarła do tego miejsca musi pokonać wpierw jeszcze jeden istotny poziom, którym jest połączenie geometrii 100% w potencjalnej korekcie prostej oraz strefy mierzenia Fibonacciego 38.2%.
Czy wsparcia na GBPUSD zatrzymają wyprzedaż?
Podobnie jak na EURUSD, również na tym walorze w dniu wczorajszym byliśmy świadkami niewielkiego spadkowego odreagowania i przebicia linii trendowej wyznaczonej dla lokalnego trendu wzrostowego. W mojej opinii w najbliższym czasie powinien więc czekać nas dalszy ruch spadkowy, który może stworzyć okazje na podłączenie się do aktualnego silnego trendu wzrostowego. Jeśli więc rzeczywiście czekałaby nas korekta warto zwrócić uwagę wpierw na miejsce konfluencji zniesienia Fibonacciego 23.6% oraz równość z poprzednią korektą w lokalnym trendzie, a w przypadku większego zejścia w dół na kolejne dwa istotne wsparcia, o których wspominałem w przypadku porannego wpisu.
AUDUSD z szansą na większą zniżkę.
Ostatnim instrumentem jaki chciałbym opisać w dzisiejszym wpisie ponownie są notowania dolara australijskiego do dolara amerykańskiego. Zgodnie z założeniami, w dniu wczorajszym na tym walorze byliśmy świadkami wyraźnej reakcji w okolicach konfluencji strefy S/R oraz zniesienia Fibonacciego 23.6%, która w końcu została jednak przebita. Aktualnie zbliżamy się do kolejnego ważnego poziomu którym jest geometria 100% w potencjalnej korekcie prostej. W mojej opinii miejsce to zostanie najprawdopodobniej wybite a cena zaliczy silniejszy spadek, nawet w rejony zgrupowania współczynnika Fibonacciego 78.6% oraz równości z największa korektą w lokalnym trendzie.
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0