Czy kluczowe opory na głównych parach walutowych zostaną dziś przetestowane?
Kontynuacja spadków na EURUSD bardzo prawdopodobna.
W dniu wczorajszym na notowaniach głównej pary walutowej byliśmy świadkami dalszej przeceny i utworzenia kolejnego nowego minimum. Uważam, że w najbliższym czasie warto w dalszym ciągu podążać za przedstawionym w ostatnim wpisie scenariuszem. Osobiście będę więc oczekiwał wzrostowej korekty, która da szansę na otwarcie pozycji krótkich. W mojej opinii należy zwrócić uwagę na dwa istotne opory. Pierwszym z nich jest miejsce połączenia linii trendowej, zniesienia Fibonacciego 38.2% mierzonego dla ostatniej fali spadkowej oraz równości z poprzednią korektą w trendzie. Drugi z kolei wypada w miejscu konfluencji okrągłego poziomu 1.1000 oraz współczynnika Fibonacciego 50.0%.
Kluczowe poziomy na GBPUSD wyglądają o wiele lepiej niż wczoraj!
Podobnie jak na EURUSD, również na tym walorze w dniu wczorajszym byliśmy świadkami ruchu spadkowego i utworzenia kolejnego nowego dołka. Aktualnie po raz kolejny spodziewam się więc scenariusza bardzo zbliżonego do tego na edku, na tej parze walutowej. Uważam jednak, że tym razem poziomy oporu są o wiele silniejsze niż te, które zostały wyznaczone w poprzednim wpisie. Pierwszym z nich jest połączenie zniesienia Fibonacciego 50.0%, strefy podażowej oraz okrągłego poziomu 1.5500, następny z kolei wypada w miejscu zgrupowania geometrii 100%, współczynnika Fibo 61.8% a także linii trendowej. Warto więc dokładnie obserwować zachowanie inwestorów w tych rejonach i w przypadku wyraźnej reakcji cenowej zastanowić się nad zawarciem pozycji krótkich.
Dwa ważne opory na AUDUSD!
Ostatnim instrumentem jaki chciałbym opisać w dzisiejszym wpisie ponownie są notowania dolara australijskiego do dolara amerykańskiego. Podobnie jak na analizowanych wcześniej parach, również na tym walorze będę oczekiwał wyrysowania wzrostowej korekty, która da okazję na podłączenie się do ruchu spadkowego. Jeśli więc rzeczywiście bylibyśmy świadkami zwyżki warto zwrócić uwagę wpierw na miejsce konfluencji równości z poprzednią korektą w trendzie oraz linii trendowej, a następnie zniesienia Fibonacciego 50.0%, a także okrągłego poziomu 0.7800.
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0