Czy strefy popytowe na AUDUSD zostaną przetestowane?
EURUSD coraz niżej.
W dniu wczorajszym na notowaniach głównej pary walutowej byliśmy świadkami kolejnej przeceny oraz wybicia bardzo istotnego poziomu wsparcia, o którym wspominałem w poprzednich wpisach. Aktualnie spodziewam się więc kontynuacji zniżki. W mojej opinii obecnie najlepszym rozwiązaniem jest poczekanie na wzrostową korektę i zawieranie pozycji krótkich po jej wystąpieniu. Jeśli więc wspomniana zwyżka rzeczywiście miałaby miejsce warto zwrócić uwagę wpierw na miejsce konfluencji równości z poprzednią korekta w trendzie oraz strefy S/R wyznaczonej za pomocą zasady zmiany biegunów, a następnie na połączenie zniesienia Fibonacciego 38.2% oraz linii trendowej. Uważam, że w tych miejscach należy zaczekać na reakcję cenową lub wyrysowanie formacji świecowej i dopiero wtedy otwierać ewentualne short’y.
Czy GBPUSD przetestuje dołki z wykresu dziennego?
W dniu wczorajszym również na tej parze walutowej byliśmy świadkami dynamicznej przeceny i przebicia wyznaczonego wsparcia. Aktualnie więc spodziewam się kontynuacji spadków i testu ostatnich dołków (wykres H4,D1). Uważam jednak, że jeśli obecnie ktoś nie ma otwartych pozycji krótkich to zawieranie ich w tym momencie jest spóźnione i obarczone dużym ryzykiem. Należy więc zaczekać na korektę przynajmniej w okolice linii trendowej i dopiero wtedy szukać okazji na sprzedaż. Jeśli natomiast bylibyśmy świadkami większej zwyżki, to w mojej opinii warto dokładnie obserwować wydarzenia w rejonach zgrupowania strefy S/R oraz zniesienia Fibonacciego 38.2%.
Czy klin zwyżkowy na AUDUSD będzie zapowiedzią większych spadków?
Ostatnim instrumentem, na który chciałbym zwrócić uwagę w dzisiejszym wpisie są notowania dolara australijskiego do dolara amerykańskiego. W przeciwieństwie do dwóch wcześniejszych walorów na tej parze walutowej w dniu wczorajszym byliśmy świadkami utworzenia nowego szczytu. W mojej opinii aktualnie zakończyliśmy tworzenie klina zwyżkującego i w najbliższym czasie czekać nas będzie silniejsza zniżka. Uważam, że obecnie warto szukać więc szukać okazji na podłączenie się do ruchu zniżkowego, którego celem powinny być okolice połączeń zniesień Fibonacciego oraz stref popytowych.
Jeśli chodzi natomiast o same strefy popytowe, to dokładny sposób ich wyznaczania i wykorzystania przedstawi już w najbliższy czwartek Damian Nowiszewski! Zapraszamy!
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0