Europejskie indeksy na nowych historycznych maksimach
SP500 broni strefy popytowej
W minionym tygodniu byliśmy świadkami kolejnej udanej obrony strefy popytowej zlokalizowanej w rejonie cenowym 2030. W tej chwili wydaje się, że nic nie powinno przeszkodzić stronie popytowej w ataku na historyczne maksima znajdujące się obecnie w rejonie cenowym 2110. Ewentualne wybicie w/w strefy popytowej nie powinno załamać trendu wzrostowego, gdyż maksymalny zasięg potencjalnego odreagowania oceniam na konfluencję wsparcia 1970 oraz dolnego ograniczenia szerokiego kanału cenowego.
Więcej na temat handlu opartego na podstawie stref popytu i podaży już w czwartek o godzinie 20:00. Zapisy pod linkiem zamieszczonym na końcu analizy.
Na interwale czasowym H4 warto zwrócić uwagę na opór w rejonie cenowym 2095, który może wywołać przynajmniej krótkoterminowe spadki. Jeżeli odreagowanie w tym miejscu stanie się faktem warto szukać miejsc do podłączenia się do trendu wzrostowego po lepszej cenie. Odpowiednim poziomem do tego wydaje się wsparcie 2065.
DAX30 na nowych maksimach
Najważniejszy niemiecki indeks DAX30 konsekwentnie porusza się w trendzie wzrostowym, dzięki czemu możemy obserwować notowania na nowych maksimach znajdujących się obecnie na poziomie cenowym 12400. Naturalnie w takiej sytuacji należy oczekiwać na ruch korekcyjny w okolice wyznaczonego wsparcia 12200. W tym przypadku pierwszym poziomem mogącym dać kontynuację wzrostów powinno być wsparcie 12000 występujące w konfluencji z przyspieszoną linią trendu wzrostowego.
Z perspektywy interwału czasowego H1, widać wyraźnie, że w ramach wskazanego wsparcia występuje zniesienie Fibonacciego 23,6%, co stanowi w tym przypadku bardzo dobre potwierdzenie. W momencie wybicia tego rejonu kolejne dobre miejsce do zajęcia pozycji długiej wypada w okolicy luki cenowej 12000, gdzie dodatkowo wypada współczynnik Fibonacciego 50% oraz główna linia trendu wzrostowego.
N225 dalej porusza się w kanale cenowym
Sytuacja na japońskim Nikkei niewiele się zmieniła w ostatnim tygodniu. Po początkowej konsolidacji, koniec tygodnia przyniósł kontynuację wzrostów, które wybiły nowe lokalne maksimum na poziomie cenowym 19660. Trend wzrostowy wydaje się niezagrożony, dlatego też warto szukać okazji do kupna w okolicy dolnego ograniczenia kanału cenowego. Maksymalny zasięg ruchu w kierunku południowym oceniam na konfluencję zniesienia Fibonacciego 50% oraz wsparcia 18100.
CAC40 wybija strefę podażową
Po wielu tygodniach, notowania CAC40 zdołały wreszcie przełamać kluczową strefę podażową z rejonu cenowego 5000, która ukształtowana została w 2008 roku. Obecnie podobnie jak na niemieckim DAX-ie należy szukać miejsc do zajęcia pozycji długich. Bardzo dobrze w tym kontekście wyglądają strefy popytowe 5100 oraz 4900, gdzie mamy dodatkowe potwierdzenie w postaci linii trendu wzrostowego oraz zniesienia Fibonacciego 23,6%.
Czy przyszły tydzień przyniesie nowe maksima na FTSE100?
Wszystko wskazuje na to, że odpowiedź na pytanie zadane w podtytule powinno być twierdzące. Miniony tydzień stał pod znakiem dominacji strony popytowej, która w tej chwili atakuje kluczowe maksimum w rejonie cenowym 7000. W mojej opinii po niewielkim odreagowaniu najprawdopodobniej zobaczymy kurs powyżej wspomnianego poziomu 7000. Otwiera to drogę na duż0 wyższe rejony, jednak z powodu braku historycznych odniesień ciężko w tym momencie prognozować jakieś zasięgi docelowe.
Dlaczego strefy popytu i podaży są tak ważne oraz jak je poprawnie wyznaczać? Odpowiedź na te pytania znajdziecie podczas webinara na akademia.investio.pl. Zapisy: http://akademia.investio.pl/webinaria/handel-przy-uzyciu-stref-popytu-podazy
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0