EURUSD i GBPUSD wciąż wyglądają spadkowo, AUDUSD z kolei testuje strefę popytową.
EURUSD wciąż nie przetestował kluczowego wsparcia.
W dniu wczorajszym na notowaniach głównej pary walutowej byliśmy świadkami kontynuacji ruchu zniżkowego a następnie wzrostowego odreagowania, które przebiło wyznaczoną po szczytach linie trendu. Cena w dalszym ciągu nie przetestowała jednak kluczowego wsparcia, które wypada w miejscu konfluencji geometrii 100% w potencjalnej korekcie prostej, zniesienia Fibonacciego 61.8% oraz okrągłego poziomu 1.0800. W mojej opinii warto więc szukać okazji na podłączenie się do ruchu spadkowego, a najlepszymi miejscami do tego są zaznaczone na różowo poziomy oporu.
GBPUSD tworzy podwójny szczyt?
W dniu wczorajszym na tej parze walutowej byliśmy świadkami większego wzrostowego odreagowania. W mojej opinii w najbliższych dniach powinniśmy oczekiwać jednak ruchu spadkowego w okolice kluczowego wsparcia, które wypada w miejscu połączenia strefy S/R, zniesienia Fibonacciego 88.6% oraz okrągłego poziomu 1.4700. Jeśli taki scenariusz rzeczywiście miałby mieć miejsce warto zwrócić uwagę na obecne położenie ceny. Aktualnie znajduje się ona bowiem w okolicach zniesienia Fibonacciego 50.0% i ma wyraźny problem z jego pokonaniem, a obecnie najprawdopodobniej wyrysowuje formację podwójnego szczytu. Warto więc zastanowić się nad zajęciem pozycji krótkich.
AUDUSD respektuje strefę popytową.
Ostatnim instrumentem, na który chciałbym zwrócić uwagę w dzisiejszym wpisie ponownie są notowania dolara australijskiego do dolara amerykańskiego. W dniu wczorajszym wyznaczona w ostatnim wpisie konfluencja strefy popytowej oraz okrągłego poziomu 0.7600 powstrzymała ruch wzrostowy i byliśmy świadkami większego wzrostowego odreagowania. Uważam więc, że aktualnie warto zejść na niższy interwał czasowy w celu wyszukania okazji aby podłączyć się do prawdopodobnego ruchu zwyżkowego. Patrząc na notowania przedstawione w skali czasowej M30 widzimy, iż obecnie cena znajduje się w okolicach istotnego wsparcia tworzonego przez połączenie równości z poprzednią korektą w trendzie oraz zniesienia Fibonacciego 61.8%. Warto więc zastanowić się nad zajęciem długich pozycji w tych okolicach.
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0