EURUSD i GBPUSD z szansą na większą przecenę!
Kluczowy opór z wykresu H4 ponownie testowany na EURUSD.
W dniu wczorajszym na notowaniach głównej pary walutowej po raz kolejny byliśmy świadkami mocniejszego ruchu wzrostowego i dotarcia do strefy podażowej wypadającej w okolicach ostatniego szczytu. W mojej opinii aktualnie warto przejść na wyższy interwał czasowy aby ocenić obecną sytuację. Patrząc na wykres H4 widzimy, że cena ponownie testuje kluczowy opór wypadający w miejscu konfluencji równości z poprzednią korektą w trendzie oraz zniesienia Fibonacciego 61.8%. W mojej opinii w najbliższym czasie powinniśmy być świadkami spadków. Uważam, że warto więc zastanowić się nad otwarciem ewentualnych pozycji krótkich, dla których celem mogą być rejony połączenia potencjalnej formacji harmonicznej Gartley-a oraz okrągłego poziomu 1.0600.
Siła popytowa na GBPUSD wciąż widoczna.
Podobnie jak na EURUSD również na tej parze walutowej byliśmy w dniu wczorajszym świadkami większej zwyżki. W okolicach szczytu cena wyraźnie jednak wyhamowała (niebieski prostokąt). Aktualnie w dalszym ciągu jestem więc nastawiony spadkowo ponieważ uważam, że inwestorzy będą chcieli przetestować kluczowe wsparcie wypadające w rejonach konfluencji zniesienia Fibonacciego 38.2% oraz równości z poprzednią korektą w trendzie. W związku z widoczną siłą strony popytowej będę jednak bardzo ostrożny przy zawieraniu ewentualnych pozycji krótkich i najprawdopodobniej wstrzymam się z ich otwarciem aż do momentu gdy popyt skapituluje.
USDJPY będzie musiał pokonać kluczowe strefy popytowe aby dotrzeć do ostatniego minimum.
Ostatnim instrumentem jaki chciałbym opisać w dzisiejszym wpisie ponownie są notowania dolara amerykańskiego do jena japońskiego. W dniu wczorajszym na tym walorze byliśmy świadkami ponownego testu kluczowego poziomu oporu i mocniejszej zniżki, a następnie przebicia wyznaczonego wsparcia. Aktualnie spodziewam się więc kontynuacji spadków i dotarcia nawet w okolice ostatnich minimów. Aby jednak cena znalazła się w tych okolicach , musi wpierw pokonać kilka istotnych wsparć, które wypadają w rejonach konfluencji stref popytowych oraz współczynników Fibonacciego.
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0