EURUSD w decydującym punkcie. GBPUSD i USDJPY z szansami na mocniejszą zniżkę.
EURUSD w kluczowym miejscu.
W dniu wczorajszym na notowaniach głównej pary walutowej, zgodnie z założeniami byliśmy świadkami silniejszego spadku i przetestowania kluczowego wsparcia. Aktualnie jesteśmy świadkami wyraźnego zawahania inwestorów w tych okolicach. Z jednej strony widzimy wybicie dolnego ograniczenia kanału cenowego, z drugiej natomiast zarespektowanie równości z największą korekta w trendzie (Overbalance). Osobiście będę czekał więc na rozjaśnienie sytuacji i ruch w jedną ze stron. W przypadku wzrostów celem powinny być okolice ostatniego szczytu, natomiast w razie spadków rejony połączenia strefy popytowej oraz współczynnika Fibonacciego 61.8%.
RGR na GBPUSD zarespektowany.
Wczoraj, zgodnie z założeniami na tej parze walutowej byliśmy świadkami przebicia linii szyi formacji głowy z ramionami, a następnie jej retestu i silniejszego zejścia w dół. Aktualnie spodziewam się więc kontynuacji zniżki w okolice wyznaczonego w poprzednim wpisie wsparcia. Mowa tutaj o konfluencji miejsca retestu linii trendowej widocznej na wykresie H4/D1, zniesienia Fibonacciego 50.0% oraz okrągłego poziomu 1.48000. W mojej opinii jeśli wspomniana zniżka rzeczywiście miałaby mieć miejsce warto szukać okazji na podłączenie się do spadków w okolicach zaznaczonej zniżkowej linii trendowej, natomiast w rejonach wyznaczonego wsparcia można zastanowić się nad zawarciem pozycji długich.
USDJPY wczoraj dawał szanse na otwarcie pozycji długich, dziś z kolei warto szukać short’ów.
Ostatnim instrumentem jaki chciałbym opisać w dzisiejszym wpisie ponownie są notowania dolara amerykańskiego do jena japońskiego. W dniu wczorajszym na tej parze walutowej byliśmy świadkami mocniejszej zwyżki. Osobiście w dalszym ciągu jestem jednak nastawiony spadkowo na tym walorze. W mojej opinii należy więc zwrócić uwagę na kilka istotnych poziomów oporu. Pierwszy z nich aktualnie jest testowany i najprawdopodobniej zostanie wybity, jednak kolejne (wypadające w okolicach zniesień Fibonacciego 50.0% i 61.8%), mogą stanowić spory problem. Warto więc zastanowić się nad zawarciem pozycji krótkich w tych okolicach w przypadku wyraźnej reakcji inwestorów lub wystąpienia odpowiedniej formacji świecowej.
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0