Geometria 100% okaże się kluczowym wsparciem na EURUSD i GBPUSD?
EURUSD w okolicach równości z poprzednią korekta w trendzie! Czy czeka nas silniejsze odreagowanie ostatnich spadków?
Wczorajszy dzień wolny w bankach największych gospodarek świata wyraźnie przełożył się na mniejszą zmienność rynkową. Patrząc na notowania EURUSD widzimy, że od ostatniego wpisu cena konsolidowała praktycznie cały dzień i dopiero podczas sesji azjatyckiej byliśmy świadkami wybicia dołem i utworzenia kolejnego nowego minimum. Aktualnie znajdujemy się jednak w okolicach kluczowego wsparcia tworzonego przez równość z poprzednią korektą w trendzie wyznaczona z wykresu H4, o której wspominałem w poprzedniej analizie. W mojej opinii warto więc obserwować zachowanie inwestorów w najbliższym czasie i w przypadku odpowiedniej reakcji z ich strony zastanowić się nad otwarciem pozycji długich. Celem dla ceny w takim przypadku powinny być okolice połączenia linii trendowej oraz geometrii 100%.
GBPUSD przebija strefę popytową!
Podobnie jak na EURUSD, również na tym walorze przez większość wczorajszego dnia cena poruszała się w bardzo ograniczonym zakresie, przebijając strefę popytową dopiero w nocy. W mojej opinii aktualne, nowe minimum powinno być zapowiedzią spadków w okolice kluczowego wsparcia tworzonego przez konfluencje równości z poprzednią korekta w trendzie oraz okrągłego poziomu 1.5400. Jeśli natomiast bylibyśmy świadkami silniejszej zwyżki warto zwrócić uwagę na rejony połączenia zniesienia Fibonacciego 61.8%, okrągłego poziomu 1.5600, a także retestu przebitej wcześniej linii trendowej.
Kluczowe wsparcie na AUDUSD pokonane! Czy krótkoterminowy trend spadkowy zostanie utrzymany?
Ostatnim instrumentem jaki chciałbym opisać w dzisiejszym wpisie są notowania dolara australijskiego do dolara amerykańskiego. W ostatnim czasie na tej parze walutowej byliśmy świadkami przebicia kluczowego poziomu wsparcia. W mojej opinii obecnie warto więc szukać okazji na podłączenie się do krótkoterminowego trendu spadkowego po ewentualnej wzrostowej korekcie. Jeśli więc rzeczywiście czekałaby nas zwyżka warto zwrócić uwagę wpierw na połączenie strefy S/R wyznaczonej na zasadzie zmiany biegunów oraz zniesienia Fibonacciego 50.0%, a następnie zgrupowanie współczynnika Fibonacciego 61.8% a także równości z poprzednią korektą w trendzie.
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0