Indeksy pozytywnie reagują na decyzję SNB
SP500 odbija się od istotnego wsparcia
Notowania jednego z najważniejszych światowych indeksów giełdowych kontynuowały ruch korekcyjny, który zdołał przetestować ważny poziom wsparcia 1980, gdzie wypada współczynnik Fibonacciego 38,2%. Z uwagi na dynamiczną reakcję popytową istnieje duże prawdopodobieństwo, że odreagowanie dobiega końca, a przyszły tydzień przyniesie kontynuację głównego trendu wzrostowego. Pierwszym problemem dla strony popytowej będzie lokalna linia trendu spadkowego, której przebicie powinno otworzyć drogę do ataku na historyczne maksimum 2088.
Z perspektywy interwału czasowego H4 widać wyraźnie, iż cena zbliża się do równości z ostatnią korektą w lokalnym trendzie spadkowym, potwierdzoną zniesieniem Fibonacciego 38,2%. W tym rejonie spodziewam się przynajmniej krótkoterminowego odbicia. W przypadku przełamania wskazanej równości zostaje otwarta droga do ataku na w/w linię trendu spadkowego.
DAX30 liderem wzrostu w Europie
Koniec tygodnia przebiegł dosyć nieoczekiwanie na najważniejszym niemieckim indeksie giełdowym, który utworzył nowe historyczne maksimum zlokalizowane na poziomie cenowym 10313. Z tego powodu oczekuję na kontynuację trendu wzrostowego, która może być jednak poprzedzona lokalnym odreagowaniem. Docelowymi poziomami do zakończenia potencjalnej korekty jest wsparcie 10100, lub znajdująca się nieco niżej konfluencja przyspieszonej linii trendu wzrostowego, poziomu wsparcia 9850 oraz współczynnika Fibonacciego 38,2%. Opis ataku na historyczne maksima można przeczytać w piątkowej analizie tego indeksu.
Japońskie Nikkei nieco odstaje od Europy
Pomimo, iż Nikkei zanotował wzrostowy koniec tygodnia, co potwierdziło obronę lokalnej strefy popytowej 16680, ostatecznie wzrosty nie były tak imponujące jak wykonały to indeksy europejskie. Aktualnie oczekuję kontynuacji impulsu wzrostowego, który powinien osiągnąć linię trendu spadkowego. Maksymalny zasięg opisywanego impulsu oceniam na ponad miesięczne maksimum zlokalizowane na poziomie 18100.
Potwierdzenia możliwości realizacji nakreślonego scenariusza należy szukać na interwale czasowym H4, gdzie wyznaczony został spadkowy kanał cenowy. Przełamanie górnego ograniczenia wskazanego kanału oraz lokalnego oporu 17200, powinno być wyraźnym sygnałem dla byków do dalszych wzrostów.
Przełamanie linii trendu na CAC40
W piątek dzięki dynamicznemu ruchowi wzrostowemu kurs indeksu CAC40 przełamał główną linię trendu spadkowego. W wyniku tego przebicia notowania znalazły się w okolicy grudniowego maksimum, znajdującego się w rejonie cenowym 4400. W momencie jego przebicia i dalszego ruchu w kierunku północnym cena powinna osiągnąć kolejny opór 4500, który stanowi ostatnią przeszkodę w ataku na kluczowe szczyty w okolicy poziomu 4600.
Pomimo wyraźnego wybicia linii trendu opisywanej powyżej, niewykluczone, że na początku przyszłego tygodnia zobaczymy cenę ponownie poniżej linii trendu w ramach ruchu korekcyjnego. Z tego powodu należy bacznie obserwować poziom wsparcia 4330, który może dać okazję do zajęcie pozycji kupna.
Indeks FTSE100 pozostaje w konsolidacji
Wzrosty z końcówki poprzedniego tygodnia nie ominęły również londyńskiego FTSE100 na, którym widać wyraźny impuls popytowy. Pomimo tego notowania w dalszym ciągu pozostają w trwającej już miesiąc konsolidacji. Wszystko wskazuje na to, że uda się kolejny raz zaatakować górne ograniczenie wskazanego trendu bocznego w rejonie 6570. W momencie przebicia wymienionego ograniczenia poziomem docelowym dla byków jest niezmiennie konfluencja oporu 6720 oraz przebitej linii trendu wzrostowego.
Zapraszam serdecznie na całotygodniową analizę o godzinie 22:00, gdzie Szymon Nowak przeanalizuje nie tylko indeksy ale również wiele innych ciekawych instrumentów. Zapisy możliwe pod linkiem: http://akademia.investio.pl/webinaria/przed-otwarciem-rynkow-18012015
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0