Korekcyjne ruchu na głównych parach walutowych okazją na podłączenie się do trendu?
Formacja flagi zatrzymała wzrostową korektę na EURUSD.
W piątek na notowaniach głównej pary walutowej byliśmy świadkami zarespektowania opisywanej formacji flagi i mocniejszego ruchu spadkowego, który przebił ostatnie lokalne minimum oraz opisywane poprzednio poziomy wsparcia. Aktualnie spodziewam się więc kontynuacji zniżki i testu równości z poprzednią korektą w trendzie, wyznaczonej na interwale H4. W mojej opinii warto więc zaczekać na ruch wzrostowy w okolice połączenia geometrii 100%, linii trendowej oraz zniesienia Fibonacciego 61.8% i w tych okolicach zastanowić się nad zawarciem pozycji krótkich. Dobrą okazją do kupna powinien być natomiast test wspomnianej wcześniej równości z poprzednią korektą w trendzie.
GBPUSD zarespektował strefe popytową!
Zgodnie z założeniami, przed weekendem na notowaniach tej pary walutowej byliśmy świadkami mocniejszego ruchu spadkowego z okolic zniesienia Fibonacciego 61.8% i wybicia wzrostowej linii trendowej. W dalszej części dnia cena zatrzymała się jednak w rejonach strefy popytowej. W mojej opinii strefa ta zostanie jednak przebita a cena, podobnie jak na EURUSD, będzie dążyć do testu równości z poprzednią korektą w trendzie widocznej na wykresie H4, a także okrągłego poziomu 1.5400. Warto więc zastanowić się nad zawarciem pozycji krótkich w przypadku wystąpienia wzrostowej korekty. Jeśli taki scenariusz rzeczywiście miałby miejsce bardzo istotny opór wypada w miejscu zgrupowania współczynnika Fibonacciego 61.8% mierzonego dla ostatniego ruchu spadkowego oraz okrągłego poziomu 1.5600.
USDJPY w silnym trendzie wzrostowym!
Ostatnim instrumentem jaki chciałbym opisać w dzisiejszym wpisie są notowania dolara amerykańskiego do jena japońskiego. W ostatnim czasie na tym walorze możemy zaobserwować bardzo dynamiczny trend wzrostowy. W mojej opinii aktualnie warto więc szukać okazji na podłączenie się do dalszej zwyżki po ewentualnych ruchach korekcyjnych. Jeśli więc rzeczywiście bylibyśmy świadkami takiego scenariusza warto zwróci uwagę na trzy potencjalne poziomy wsparcia. Pierwsze dwa, wypadające w miejscu konfluencji linii trendowej oraz współczynników Fibonacciego, a następne znajdujące się w rejonach równości z poprzednią korektą w trendzie.
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0