Najlepsza i najgorsza transakcja tygodnia
Dlaczego projekcja FE 161,8% jest często wariantem alternatywnym w transakcjach intraday’owych?
Teoria Fal Elliott’a zakłada, że cały cykl giełdowy składa się z impulsów i korekt. Korekty wg nas są o wiele bardziej precyzyjne do opisania, gdyż ich struktura jest dokładniejsza i bardziej techniczna, przez co jest łatwiejsza do zdefiniowania za pomocą odpowiednich mierzeń Fibonacciego.
Alternatywnym układem, który również często (przy zanegowanym układzie AB=CD) pojawia się na rynku, jest wydłużona fala CD. Pamiętajmy, że ten ostatni odcinek w całej strukturze jest najważniejszy i to jego kształt decyduje o tym, czy będziemy wchodzić w pozycję czy też nie.
Schemat działania:
1) Wyznaczamy wyraźny swing, następnie mierzymy go w całości (Fibonacci – poziomy).
2) Sprawdzamy gdzie znajduje się „obszar fibo” (50% – 61,8%).
3) Opisujemy zależności jakie występują pomiędzy odpowiednimi odcinkami korzystając np. z narzędzia Fibonacci – zasięgi. Interesują nas dwie wartości: FE100% oraz FE161,8%.
W jaki sposób prawidłowo wyznaczać symetrię fal oraz które odcinki definiują strukturę korekcyjną?
Wejście w pozycję było niezwykle agresywne, gdyż łapaliśmy „spadający nóż”. Zlecenie zabezpieczające Stop Loss ustawione zostało zbyt ciasno. Rynek niemalże idealnie wypełnił geometrię (projekcję FE 100%) oraz zaksięgował ważne mierzenie 50%.
Dodatkowym Price Action’owym potwierdzeniem było ponowne przetestowanie wybitego układu „overbalance”- rynek w ten sposób pozwala nam wykorzystać motyw strategii SSW (Strategii Spóźnionych Wejść).
Schemat działania SSW:
1) Szukamy wybitego układu „overbalance”- rynek w ten sposób pokazuje nam przyszły kierunek zagrania.
2) Czekamy na motyw „breakout – retest – entry”.
3) Sprawdzamy reakcję przy ponownym teście cenowym w rejonach górnego ograniczenie przebitego prostokąta (dwie strzałki na wykresie powyżej).
Czy wiesz jak wyznaczyć koniec korekty prostej?
Najlepszą transakcją ubiegłego tygodnia był trade na „kiwi”, który wynikał z odpowiedniego rozegrania korekty prostej, której koniec wypadał w bardzo bliskim położeniu wewnętrznego mierzenia Fibonacciego 61,8%.
Jak można zauważyć na poniższej grafice, w ostatnim czasie bardzo aktywnie rozgrywaliśmy setupy właśnie na Nowozelandczyku.
Na dzisiejszym spotkaniu FTOK BASIC:
- Dowiesz się jak w bezpieczny sposób prowadzić pozycję po układzie „overbalance”.
- Zrozumiesz dlaczego ponowne wejście w pozycję ma sens i dlaczego pojedynczy Stop Loss nie wpływa w znaczący sposób na Twój wynik w długim okresie.
- Pokażemy Ci w jakich momentach opłaca się handlować matematycznie, a kiedy należy zamknąć pozycję „z ręki”.
Dodatkowo:
- Na każdym webinarze dokładnie omawiamy aktualną sytuację techniczną.
- Po każdym webinarze uczestnicy otrzymują szablon TPL z analizą do uruchomienia na swojej platformie MT4.
- Na każdym webinarze to uczestnicy decydują jaki walor omówimy na następnych zajęciach!
Dołącz do grona świadomych Traderów dzisiaj o 19:00!
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0