Najlepsza i najgorsza transakcja tygodnia
Czy podczas urlopu warto tradować? – Kilka warunków.
Przyszła pora na krótkie podsumowania naszych wyników za 1 kwartał 2015 i zdecydowanie najlepszym tradem ostatnich tygodni okazała się krótka pozycja otwarta na początku kwietnia o godzinie 15:02 (polskiego czasu) na EURJPY. Motyw amerykański po raz kolejny perfekcyjnie zadziałał, a sama pozycja była na tyle duża, że mimo bardzo dobrego wyniku (w pipsach) część transakcji jest wciąż otwarta i cierpliwie czeka na Take Profit.
W tym konkretnym przypadku urlop jaki mieliśmy od 7.04.2015 zdecydowanie pomógł w „wytrzymaniu” tej pozycji. Kiedy na handel nie poświęca się więcej niż godzinę dziennie, wówczas sprowadza się on głównie do kontrolowania już otwartego wejścia, które zostało zrealizowane niemalże na samym czubku lokalnej „górki”.
Zwróćmy uwagę na różnicę w zasięgach tej pozycji, a poprzednich transakcji zaznaczonych na wykresie. To jest właśnie zdecydowana przewaga podejścia matematycznego nad spekulacją typowo intraday’ową.
W podejściu matematycznym:
1) Wynik w długim okresie generuje nam nie skuteczność, a „sztywny” stosunek R:R, który często przekracza 3 do 1.
2) Największym „problemem” tradera jest umiejętne wyczekanie pozycji (najczęściej do Take Profitu), co wiąże się z dużymi cofkami, które zwyczajnie musimy zaakceptować.
Kiedy wybrać prowadzenie po Overbalance, a kiedy po „schodach cenowych”?
W taki silnych trendach bardzo często do zarządzania pozycji wykorzystujemy podejście typowo Price Action’owe. Lokalizujemy na wykresie – najczęściej na wyższym interwale czasowym – dołki i szczyty, i na podstawie ich położenia określamy, który poziom będzie nie tylko logiczny, ale przede wszystkim bezpieczny dla naszego trade’u.
Czy wiesz czym jest motyw SSW i dlaczego nie warto „gonić” uciekającej okazji?
Spójrzmy na powyższą analizę. Z jakim trendem mamy do czynienia na parze AUDNZD? Pytanie wydaje się być bardzo proste, gdyż już na pierwszy rzut oka widać, że rynek od pewnego czasu pozostaje w wyraźnej, stosunkowo wąskiej konsolidacji.
Pojawiają się zatem zasadnicze pytania:
1) Czy dobrym pomysłem jest zawieranie transakcji od bandy do bandy?
2) Co w przypadku jeśli bandy nie są precyzyjne i występuje kilka innych oporów po drodze?
13 kwietnia okazał się dla nas nieco pechowy. Analiza oraz oszacowanie strefy zwrotnej okazały się skuteczne, jednak sam setup był ewidentnie niewyczekany. Proszę zwrócić uwagę na położenie niebieskiej strefy podażowej (dwie fioletowe strzałki pokazują jak silna była wcześniejsza podaż w tych rejonach) oraz zewnętrzne mierzenie 127,2% – będące jedynie potwierdzeniem wewnętrznej lokalnej struktury BC całej formacji harmonicznej AB=CD (dwa oliwkowe prostokąty). Pozycja nie została odnowiona, a cały trade zakończył się na stosunkowo małej stracie.
Dzisiaj o 19:00 video-chat z cyklu „Umysł Tradera”
„Sieci neuronowe i algorytmy genetyczne w połączeniu z intuicją”
Dołącz do wydarzenia!
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0