Najlepsza i najgorsza transakcja tygodnia
Z jaką precyzją powinno się wyznaczać formacje harmoniczne?
Odpowiedź na powyższe pytanie wcale nie jest jednoznaczna. Całkowicie inaczej będziemy patrzeć na wykresy na skali 5-minutowej, a inaczej na 4-godzinowej. Jednym z pomysłów na „sztywne odchylenie” jest procentowa zmiana (delta), która wyznacza nam granicę błędu.
Spójrzmy na przykład formacji harmonicznej Leonarda, jaki pojawił się w dniu 17 kwietnia na parze walutowej AUDUSD. Już w poprzednich dniach było dobrze widoczne wyhamowanie ceny w rejonie wewnętrznego mierzenia 78,6% fibo.
Patrząc na interwał H1 dostrzec można wyraźny układ, dobrze znany zwolennikom klasycznej Analizy Technicznej – RGR. Zwracam uwagę na precyzyjne położenie PR (Prawego Ramienia) w kontekście całej struktury. PR było na tym samym poziomie co LR, co dodatkowo wzmacnia wymowę tego setupu.
Bezpieczne targetowanie oparte na układach XABCD:
1) Price Action’owe podejście nakazuje brać pod uwagę położenie punktu B, gdyż to właśnie w tym miejscu wypada lokalny układ „ZZB” (Zasady Zmiany Biegunów).
2) Mierząc cały swing wzrostowy A-D znajdujemy współczynnik 38,2% fibo i to właśnie w tym miejscu ustawiamy Take Profit 1.
Kiedy wybrać bezpieczny target i jak go poprawnie wyznaczyć na podstawie położenie punktu B? Czy „zamknięcia świec” wystarczą?
Przykład piątkowego shorta na EURJPY pokazuje nam jak ważne jest ustawienie zlecenia obronnego w odpowiedniej odległości od ostatniego ekstremum.
Zwróćmy uwagę na widoczne świece popytowe, które położone są na lokalnych ekstremach (zaznaczone strzałkami) – czy one są prawdziwe? Czy taki silny popyt może być na samej górze? To jest właśnie jeden z motywów opartych na markowaniu ceny.
Po każdej tego typu świecy następowała błyskawiczna reakcja – odreagowanie rynku.
Czy wiesz czym jest motyw SSW i dlaczego nie warto „gonić” uciekającej okazji?
Schodząc na niższy interwał M15 widzimy:
1) Wyraźną strefę ZZB (jasnoniebieski obszar).
2) Wewnętrzne mierzenie 61,8% fibo, które dodatkowo potwierdzone jest prospadkową formacją świecową.
Obie pozycje zamknęliśmy na stosunkowo małych stratach, a EURJPY w ostatnim tygodniu był dla nas wyjątkowo pechowy – oba wejścia były zbyt wczesne.
Na kolejnym spotkaniu FTOK BASIC:
- Dowiesz się jak w bezpieczny sposób prowadzić pozycję na podstawie wewnętrznego układu harmonicznego.
- Zrozumiesz dlaczego wykorzystanie Take Profit 1 daje taki duży komfort psychiczny.
- Pokażemy Ci w jakich momentach opłaca się handlować matematycznie, a kiedy należy zamknąć pozycję „z ręki” i czekać na kolejną okazję.
Dodatkowo:
- Na każdym webinarze dokładnie omawiamy aktualną sytuację techniczną.
- Po każdym webinarze uczestnicy otrzymują szablon TPL z analizą do uruchomienia na swojej platformie MT4.
- Na każdym webinarze to uczestnicy decydują jaki walor omówimy na następnych zajęciach!
Dołącz do nas dzisiaj o 19:00!
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0