Najlepsza i najgorsza transakcja tygodnia
Dlaczego korekta płaska jest trudna do rozegrania? Czy oznacza, że ten układ nie zarabia w długim okresie?
Nic bardziej mylnego! Chyba największą bolączką Traderów handlujących ten układ jest czas realizacji całego setupu. Cała 3-falowa struktura swoim kształtem przypomina rozciągnięty w czasie prostokąt, który zachowuje najczęściej dwa ważne warunki geometryczne:
- Symetria cenowa wewnętrznych odcinków, dająca się w skrócie opisać za pomocą prostego równania AB=CD.
- Symetria czasowa dwóch fal, która potwierdza dodatkową geometrię budowania się całego złożonego układu.
Pierwsza krótka pozycja na parze NZDCAD została otwarta jeszcze 28 kwietnia. Układ wygląda znajomo i składa się z kilku ważnych elementów:
1) Korekta pędząca (dwa żółte prostokąty) – warunek cenowy AB=CD został wypełniony niemalże w 100%.
2) Strefa ZZB – typowe Price Action’owe potwierdzenie biegunowości tego stałego układu. Schody cenowe są doskonałym przykładem tego, jak geometryczne punkty zwrotne często są potwierdzane przez stosunkowo prostą identyfikację trendu.
Czym są heurystyki poznawcze i jaki to ma związek z naszym tradingiem?
Krótka pozycja na NZDCAD w dniu 8 maja targetowana została na ostatnim lokalnym dołku wynikającym z dolnego ograniczenia prostokąta na poziomie 0,8989. Pozycja została przetrzymana na kolejne sesja, a luka weekendowa w naszym kierunku zdecydowanie przyśpieszyła cały proces.
Warto również zwrócić uwagę na zamknięcia świec, które znajdują się w bardzo bliskim położeniu zwrotnego punktu D (zielone mierzenie na powyższym wykresie FE100%).
Czy wiesz jak należy interpretować wykres po wybiciu silnego poziomu Fibonacciego?
Wczorajsza korekta płaska na AUDCAD zakończyła się niezwykle pechowo dla naszej krótkiej pozycji. Proszę zwrócić uwagę na to, gdzie zostało aktywowane nasze zlecenie zabezpieczające Stop Loss – w powietrzu…
Pamiętajmy, że zawierając krótkie pozycje na rynku musimy doliczać wielkość spreadu!
Dlaczego transakcja na AUDCAD okazała się najsłabsza?
1) Zlecenie zabezpieczające Stop Loss powinno być przez nas ustawione na następnym poziomie Fibonacciego 61,8%.
2) Część pozycji zostałaby wtedy zamknięta na lokalnym układzie ZZB (fioletowa linia na poniższym wykresie).
3) Pozostała część short’a zamknięta powinna zostać na „BEP” – w momencie powrotu.
W kolejnym odcinku video-czatu z cyklu „Umysł Tradera” przeprowadzimy studium przypadku, a uzyskane statystyki ukażą nam na ile istotne są „tradingowe nawyki”.
1. Czym jest heurystyka?
2. Dlaczego zniekształcenia poznawcze mają również swoje dobre strony?
3. Pamięć zmysłowa, robocza, referencyjna w procesie profesjonalnej spekulacji.
Zaczynamy o 19:00!
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0