Najlepsza i najgorsza transakcja tygodnia
Jaki jest bezpieczny wariant wejścia pod „false breakout”?
Miniony tydzień na EURUSD okazał się dla Traderów Fibonacci Team wyjątkowo profitowy. Krótkie pozycje zajmowane były w momencie trzeciego silnego wyrzutu cenowego – na malejącej dynamice.
Patrząc na niższą skalę czasową dostrzec możemy kończącą formację klina wzrostowego, z charakterystycznym położeniem dołków na coraz to wyższym poziomie (zaznaczone strzałkami na poniższym wykresie).
W tego typu wariantach bardzo ważne jest zachowanie ceny w momencie wybicia dołem z całego układu:
1) Breakout powinien być silny i zdecydowany,
2) Cena nie powinna wrócić ponownie do układu.
Po czym poznać moment wybicia na malejącej dynamice?
Kolejna pozycja na EURUSD została otwarta następnego dnia tj. 15 maja w początkowych godzinach sesji amerykańskiej. Jak widzimy poniżej rynek wypełnił precyzyjny układ korekty prostej AB=CD (zwróćmy uwagę na mierzenie FE100%), a punkt „D” został dodatkowo potwierdzony wyraźnymi formacjami wzrostowymi (świece z dolnym cieniem).
Target z tej długiej pozycji celowo ustawiony został na stosunkowo „niskim” poziomie z racji późnej godziny otwarcia. Ten trade chcieliśmy zamknąć jeszcze tego samego dnia, aby uniknąć ryzyka weekendowej luki cenowej. Ostateczny wynik z tej pozycji wyniósł +42 pipsy.
Wyjątkowo pechowa w zeszłym tygodniu okazała się dla naszego portfela para walutowa USDCAD. Pierwszy short (wyjątkowo agresywny) został stosunkowo szybko wystopowany (pierwsza elipsa z lewej części wykresu).
Zwróćmy jednak uwagę na drugą krótką pozycję, jaką zawieraliśmy w rejonie 50% wewnętrznego mierzenia Fibonacciego.
Potwierdzeniem dodatkowym była zielona linia ZZB wyznaczona jedynie po minimach jednej z bardziej dynamicznych świec w ostatnim czasie.
O wiele lepszą strefą okazały się rejony wewnętrznego mierzenia 61,8% oraz wcześniejszy obszar reakcji ceny ZZB (patrz: elipsa na poniższym wykresie).
Czas na Commodities?
Patrząc na ostatnie zachowanie ceny na „Kanadyjczyku” stwierdzamy, że pary z koszyka surowcowego chodzą swoimi ścieżkami…
Często słyszy się truizmy w stylu „inwestuj z trendem” – jednak jak to się ma do statystyk, które mówią, że większość majorsów pozostaje w trendzie bocznym? Konsolidacja trwa na rynku około 80% czasu, dlatego selekcja tych 20% może okazać się trudna – pytanie czy niemożliwa?
Na tym spotkaniu FTOK BASIC zaprezentujemy dlaczego pary surowcowe są łatwiejsze dla traderów średnioterminowych. Pamiętajmy, że wyłapanie silnych, jednostajnych ruchów również jest możliwe. Gdzie zatem występują takie ruchy? Od czego to zależy? A może „Kanadyjczyk”, „Australijczyk” i „Nowozelandczyk” mają ze sobą coś wspólnego? Sprawdź jak wykorzystaliśmy korelację pomiędzy tymi instrumentami i jak równoległy proces monitorowania wielu rynków jednocześnie może znacząco usprawnić Twój handel.
Komentarze 0