Najlepsza i najgorsza transakcja tygodnia
Silna psychika konieczna jest do „zagrań matematycznych”! To statystyka robi wynik w długim okresie, a nie pojedynczy trade.
Sytuacja z 14 stycznia pokazuje jak ważne jest odpowiednie reagowanie (a nie przewidywanie) na to co widzimy na rynku. Wejście w długą pozycję nastąpiło w godzinach sesji amerykańskiej, a głównym motywem zagrania była silna strefa popytowa (niebieski obszar). Transakcja ta charakteryzowała się wysokim współczynnikiem zysku do ryzyka.
Schemat działania:
1) Widząc pojawiającą się okazję rynkową pierwszą czynnością jaką należy wykonać jest techniczne wyznaczenie potencjalnego obszaru wsparcia/oporu.
2) Przed otwarciem pozycji szacujemy matematyczną relację RR.
3) Każdy schemat należy powtórzyć co najmniej 50 razy, po to aby ocenić faktyczny końcowy rezultat.
Zapamiętaj! Widząc wariant na rynku, który jest przeciwny do pozycji w jakiej się znajdujesz, odpowiednio zareaguj przestawiając np. Stop Loss na „zero”.
Zielona linia oznaczająca ważny poziom oporu (kilkukrotnie testowany) okazała się bardzo ważną zaporą podażową dla rynku USDCAD. Dlaczego zatem nie zareagowaliśmy na dwie wyraźne świece podażowe (zaznaczone elipsą)?
Konsekwentnie trzymaliśmy się zasady:
W transakcjach matematycznych wynikiem z pozycji może być albo Stop Loss albo Take Profit.
Czwartkowe spotkanie poranne zaczęliśmy od omówienia bardzo ważnego scenariusza rynkowego, który statystycznie jest bardzo profitowy. Co mamy na myśli pisząc, że jest „profitowy”? Bierzemy pod uwagę dwa kryteria:
1) Reakcję. Liczy się wyraźny wyrzut ceny – pierwsza reakcja jest ważna, gdyż bardzo często to ona pokazuje kierunek kolejnej fali.
2) „Zaksięgowanie ostatniego ekstremum”. Na poniższym przykładzie będzie to ostatnie minimum cenowe, ostatni dołek.
Sprawdź o jakich parametrach musisz pamiętać w tego typu stałych układach rynkowych oraz poznaj dwa konkretne motywy wejścia w pozycję!
Istotnym elementem w transakcjach intraday’owych są dodatkowe potwierdzenia:
1) Najważniejszy warunek to geometria. Najczęściej będzie to korekta pędząca, z charakterystyczną symetrią fal oznaczaną przez nas AB=CD.
2) FiboClustry pokazujące jak duży bufor bezpieczeństwa powinniśmy przyjąć w danej transakcji.
3) ZZB – jako Price Action’owa dokładność, służąca nam głównie do ustawiania zlecenia Stop Loss oraz uzyskiwania precyzji wejścia.
Pamiętaj, że im większa skala zagrania, tym większe prawdopodobieństwo tego, że układ odpowiednio zareaguje.
Podczas najbliższego webinarowego spotkania FTOK Basic (27.01.2015) odpowiemy na pytania:
- W jaki sposób wyszukać dwóch dodatkowych potwierdzeń bazując na układzie ZZB.
- Jak precyzyjnie wejść w pozycję z jasno zdefiniowanym małym Stop Lossem.
- Jak poprawnie interpretować Clustry fibo oparte na wewnętrznych współczynnikach.
Dodatkowo
- Na każdym webinarze dokładnie omawiamy aktualną sytuację techniczną.
- Po każdym webinarze uczestnicy otrzymują szablon TPL z analizą do uruchomienia na swojej platformie MT4.
- Na każdym webinarze to uczestnicy decydują jaki walor omówimy na następnych zajęciach!
Dołącz do FTOK Basic 27.01.2015 o godzinie 19:00!
Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis Investio.pl nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.
Komentarze 0