Najlepsza i najgorsza transakcja tygodnia
Jak często rynek daje drugą szansę?
Wewnętrzny współczynnik Fibonacciego 38,2% sam w sobie nie stanowi bardzo silnej i wyraźnej zapory popytowej – to najbardziej płytki poziom używany przez traderów Fibonacci Team.
Przymierzając się do długich pozycji zazwyczaj w tego typu wariantach (z 38,2%) szukamy dodatkowego potwierdzenia, którymi najczęściej są:
- Okrągłe poziomy (np. 1,3500),
- Historyczne wsparcia/opory,
- Strefy popytu/podaży.
Schodząc na niższy interwał czasowy M15 widzimy jak cena idealnie zatrzymała się w strefie Fibonacciego 61,8% – 78,6%. Wejście w pozycję nastąpiło po wyraźnej silnej świecy podażowej, a zlecenie zabezpieczające Stop Loss ustawione zostało na kolejnym poziomie Fibonacciego 78,6% – zgodnie z naszymi założeniami.
Target ustawiony został w okolicach ważnej strefy podażowej, a matematyczny stosunek zysku do ryzyka wyniósł w tej transakcji powyżej 5 do 1.
Poznaj sprawdzony sposób na ustawienie ciasnego zlecenia zabezpieczającego stop loss!
Najsłabszymi transakcjami mijającego tygodnia były długie pozycje na NZDCAD, które wynikały m.in. z położenia zewnętrznego mierzenia Fibonacciego 161,8%.
Na Nowozelandczyku obserwujemy od dobrych kilkunastu sesji wyraźną przecenę tego waloru. Biorąc pod uwagę sprawdzony motyw rynkowy oparty na zewnętrznym mierzeniu Fibonacciego 161,8% na układzie korekcyjnym – postanowiliśmy zająć długą pozycję.
Wejście w pozycję okazało się spóźnione. Pierwszy atak na poziom 161,8% był bardzo geometryczny tj. cena z dużą precyzją zatrzymała się na tym mierzeniu, po czym odbiła na blisko 70 pipsów.
Kolejne ataki na zewnętrzne PHI osłabiły nie tylko sam poziom, ale również całą strukturę. Wejścia okazały się stratne, jednak tych pozycji można było uniknąć. Jak? O tym porozmawiamy na dzisiejszym spotkaniu o 19:00!
Czym właściwie jest zaufanie do systemu? Jak je zbadać, jak ocenić?
Na dzisiejszym spotkaniu webinarowym FTOK BASIC przedstawimy krok po kroku elementy, z których powinna składać się prosta strategia inwestycyjna.
Zaprezentujemy uproszczoną konfigurację narzędzia Fibonacciego tak, aby przygotować się tylko do jednego konkretnego schematu. Testy konkretnego układu rynkowego mają bardzo duże znaczenie:
- W wykonywaniu statystyk.
- W nabieraniu zaufania do tego co robimy – poprzez liczne powtórzenia praktycznie jednejczynności.
- W budowaniu przewagi rynkowej nad innymi uczestnikami.
Chcesz zobaczyć zarys naszej pierwszej strategii opartej na narzędziach Fibonacciego z 2009 roku?
Ten setup działa cały czas!
Komentarze 0